czwartek, 14 września 2017

Zielone koktajle w okresie ciąży i karmienia?

Gdy jesteś w ciąży i w okresie karmienia boisz się, żeby nie zaszkodzić dziecku - sprawdź, czy warto wtedy pić zielone koktajle?

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/09/zielone-koktajle-w-okresie-ciazy-i.html
W okresie ciąży i karmienia odżywiasz się nie tylko dla siebie, ale także dla swojego dziecka. Dziecko potrzebuje budulca do wzrostu i prawidłowego rozwoju, dlatego ważne jest aby dostarczyć żelaza, kwasu foliowego, wapnia, białka, i wielu innych potrzebnych witamin i minerałów.

Żelazo to podstawowy mikroelement występujący w organizmie człowieka i zapewniający jego prawidłowe funkcjonowanie. 

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/02/zielone-koktajlem-z-zelazem-pij-je.html
 
Zapotrzebowanie na te składniki odżywcze zdecydowanie wzrasta w okresie ciąży, dlatego w ciągu całych dziewięciu miesięcy oraz w okresie poprzedzającym, gdy starasz się o dziecko, trzeba szczególnie postarać się o dobrze skomponowaną dietę.

Karmiąc piersią powinnaś podwójnie dbać o siebie i swoje nawodnienie oraz dowitaminizowanie, aby uzupełniać te wszystkie składniki odżywcze, które "oddajesz" razem z mlekiem swojemu dziecku.


Jesteś w ciąży? Gratulacje! 

Podpowiadamy, o co zadbać miksując zielone koktajle dla ciężarnej?

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/05/jakie-zielone-koktajle-mozesz-pic-w.html

Najlepszym sposobem na zbilansowany posiłek, dostarczający multum witamin i minerałów - jest koktajl ze świeżych i nieprzetworzonych owoców i warzyw. Znajdź inspirację i miksuj własne kompozycje, dbając koniecznie o świeżość miksowanych produktów. Dlaczego warto miksować i pić koktajle gdy jesteś mamą? 

 

  • bo to bomba witamin i minerałów, a w tym okresie zdecydowanie zwiększa się zapotrzebowanie na witaminy i minerały;
  • w tej samej pojemności posiłku możemy zawrzeć większą ilość gęstych odżywczo składników z maksymalnie dużą ilością witamin i minerałów;
  • codzienna porcja zdrowia wzmocni układ odpornościowy;
  • przygotowanie koktajli zajmuje niewiele czasu, co jest ważne w okresie ciąży i dla matek karmiących, bo masz więcej czasu dla siebie;
  • mamy możliwość przemycenia w formie koktajlu nawet nielubianych, a bardzo zdrowych owoców i warzyw oraz ziaren czy orzechów;
  • forma płynna posiłku, podawana przez słomkę, pozwala spożywać posiłek nie tylko przy stole, ale i podczas karmienia dziecka, spaceru, jazdy samochodem (jako pasażer oczywiście) i w innych warunkach, kiedy tylko przyjdzie głód i ochota;
  • rozdrobnione składniki koktajlu szybciej się trawi i nie obciążają one żołądka, a to bardzo ważne dla przyszłej i młodej mamy.

Koktajl to świetny pomysł na posiłek w biegu, a przy tym źródło nieprzetworzonej energii.

Czego należy unikać, komponując zielone koktajle dla ciężarnej oraz przykładowe zielone koktajle idealne dla przyszłych mam.


Zadbaj o to, aby składniki, które miksujesz były świeże i nie szkodziły ani tobie, ani dziecku. Miksuj te owoce i warzywa, co do których jesteś pewna, że je możesz jeść albo wprowadzaj powoli kolejne składniki i sprawdzaj, czy nie uczulają, nie powodują wzdęć, kolek i innych niepożądanych objawów. Skąd czerpać inspiracje do miksowania zdrowych koktajli? 


W bestsellerowej książce "Zielone koktajle 365 przepisów", która sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy oraz w dedykowanej mamom i dzieciom "
Zielone koktajle dla mam i dla dzieci. 365 przepisów" znajdziesz zarówno propozycje na koktajle dwuskładnikowe, które wbrew pozorom tworzą niesamowicie dużą ilość kombinacji, jak też bardziej złożone, mocno nawadniające i dostarczające bogactwo składników odżywczych.
Ze spisami treści tych książek między innymi zapoznasz się w artykule:  "Zapowiedź książki "Zielone Koktajle dla mam i dla dzieci. 365 przepisów":
 

Jeśli ty lub twoje dziecko jesteście uczuleni na którykolwiek składnik koktajlu, pomiń go. Gdy jest kluczowy, spróbuj go zastąpić innym. Dla uzyskania odpowiedniej konsystencji zamiast banana możesz dodać awokado. Jeśli alergizujący składnik stanowi dodatek słodzący, użyj jako zamiennika słodkiego owocu.

Każdy owoc możesz spróbować wymienić na inny z tej samej grupy. Co znajdziesz w naszej nowej książce i dlaczego warto mieć je obie?

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/04/zapowiedz-ksiazki-zielone-koktajle-dla.html

 

 foto tytułowe: https://pixabay.com/pl/artykuł ten, naszego autorstwa został opublikowany na Blasting News, dn. 21 kwietnia 2017r.


 http://pl.blastingnews.com/styl-zycia/2017/04/czy-nalezy-pic-zielone-koktajle-w-okresie-ciazy-i-karmienia-001624811.html
 

KSIĄŻKI naszego autorstwa kupisz w każdej dobrze zaopatrzonej księgarni

http://bit.ly/2lXfHflhttp://bit.ly/1PCnhPMJesteś w ciąży? Gratulacje! 

Podpowiadamy, o co zadbać miksując zielone koktajle dla ciężarnej?

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/05/jakie-zielone-koktajle-mozesz-pic-w.html

5 zasad co i jak miksować, aby zielone koktajle smakowały dzieciom

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/04/zielone-koktajle-dla-dzieci.html

 Czy wiesz, że są takie owoce i warzywa które są zdrowe, najmniej skażone pestycydami nawet, gdy nie są ekologiczne?


Czy wiesz, że niektóre owoce i warzywa warto kupować w wersji ekologicznej? Sprawdź tzw. parszywą 12nastkę?


http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/07/lista-owocow-i-warzyw-ktore-najbardziej.html


Zobacz, jakie zielone koktajle poleca żona Roberta Lewandowskiego - to dzięki nim jej mąż ma taką moc.


Hollywood oszalało na punkcie eliksiru. Gwarantowana energia na cały dzień, zdrowa, piękna skóra i zgrabna sylwetka.

 http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/04/eliksir-gwiazd-prosto-z-hollywood.html 

http://zielonekoktajle.blogspot.com/p/jaki-mikser-lub-blender.html

2 komentarze:

Nasze książki w sprzedaży

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...