Fala upałów przed nami, zobaczcie jak łatwo, szybko i prosto przygotować zdrowe lody, bez cukru, bez glutenu, bez jajek i bez mleka. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście!


Proponujemy dwie metody przyrządzania lodów, jedna to najpierw chłodzenie, a w momencie, kiedy potrzebujemy lody wyciągamy z zamrażarki półprodukty, miksujemy i …. gotowe, druga zajmuje 2 minuty przygotowania plus kilka godzin chłodzenia. Druga metoda wymaga blendera lub miksera o większej mocy.


ZDROWE LODY BEZ CUKRU, JAJEK I MLEKA

30 przepisów na LODY z koktajli według metody ZAMROŹ i ZMIKSUJ
oraz
30 przepisów na LODY z koktajli według metody ZMIKSUJ I ZAMROŹ


Metoda 1 - zamrażamy i miksujemy


Ta metoda przyrządzania zdrowych i pysznych lodów sprawdza się, gdy potrzebujemy przygotować lody szybko i podać lub zjeść je natychmiast. Musimy jedynie zadbać o to, aby mieć w zamrażarce zawsze pod ręką mrożone owoce. Przygotowujemy je wcześniej, myjemy, kroimy i zamrażamy w porcjach i w kawałkach, a następnie w momencie takiej potrzeby wyciągamy, miksujemy i cieszymy się pysznymi lodami.


Przykładowe połączenia:

Banan + kiwi

Banan + daktyle + orzechy

Banan + truskawka

Truskawka + melon

Arbuz + mięta + cytryna

Ananas + cytryna

Mango + gruszka

Truskawki + jagody

Arbuz + jagody


Tak naprawdę ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia, zobacz też jakich 5 błędów nie popełniać podczas miksowania zielonych koktajli


Wydawać by się mogło pytanie banalne - mrozimy banany i tyle. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste! Zobacz dlaczego...

Jak mrozić banany do koktajli i na zdrowe lody?
 
 
http://vitamoc.pl/

Metoda 2 - miksujemy i zamrażamy


Aby przygotować lody metodą drugą używamy ulubionych owoców, warzyw czy dodatków i miksujemy je na koktajl. Następnie mrozimy w pojemnikach na lody. To wszystko! To naprawdę banalnie proste, koniecznie musisz spróbować! Gdy użyjesz mocno wodnistych owoców typu arbuz uzyskasz pyszny sorbet, aby uzyskać konsystencję lodową, a nie sorbetową, nie używaj wody, oraz staraj się wybierać owoce z małą zawartością wody, np. banany.


 

ZDROWE LODY BEZ CUKRU, JAJEK I MLEKA

30 przepisów na LODY z koktajli według metody ZAMROŹ i ZMIKSUJ
oraz
30 przepisów na LODY z koktajli według metody ZMIKSUJ I ZAMROŹ

 
A jak przygotować tytułowe lody odchudzające? To proste, zmiksuj niskokaloryczne owoce i warzywa na koktajl, podkręć smak pobudzającą metabolizm przyprawą np. pieprzem cayenne, kurkumą, chilli, imbirem itp. a następnie zamroź koktajl w pojemnikach na lody.

Polecamy połączenie grapefruita z imbirem oraz ananasa z pieprzem cayenne. Miksuj na zdrowie!

więcej propozycji na lody --> TUTAJ