5 największych mitów na temat zielonych koktajli

Myślisz, że zielone koktajle szkodzą nerkom? Poznaj mądrości, których nie warto przekazywać dalej na temat zielonych koktajli

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/03/5-najwiekszych-mitow-na-temat-zielonych.html
Przedstawiamy 5 największych mitów, które często są powtarzane na temat zielonych koktajli, a które nie do końca lub wcale nie są zgodne z prawdą.

 

MIT 1

Aby zmiksować zielony koktajl trzeba mieć specjalistyczny sprzęt

Jeśli wydaje ci się, że aby zmiksować warzywa i owoce na zielony koktajl potrzebujesz wypasionego miksera i to koniecznie kielichowego, jesteś w błędzie. Podstawowe połączenie zielonych liści z większością owoców zmiksujesz każdym sprzętem, nawet blenderem ręcznym. Nie będą one miały kremowej i jedwabiście gładkiej konsystencji, a ich przygotowanie zajmie ci trochę więcej czasu i energii, ale jest to możliwe. Sposobem na ułatwienie sobie miksowania jest wykonanie pulsacyjne, porcjami z pokrojonych na małe kawałki warzyw.

Czy wiesz, że istnieje sposób aby zawsze otrzymywać niezwykłą kremową konsystencję koktajli, tzw. smooth?

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/12/jak-uzyskac-kremowa-i-aksamitna.html


MIT 2

Zielone koktajle szkodzą nerkom, gdyż zawierają szczawiany wapnia, które odkładają się w postaci kamieni

Szczawiany wapnia występują powszechnie w wielu produktach i są cząsteczkami, które znajdziemy w organizmach wszystkich ludzi. Znajdziemy je nie tylko w warzywach (np. kapusta, seler) i owocach (np. maliny, truskawki, jagody, porzeczki, kiwi, śliwki, mandarynki), a szczególnie w zielonych liściach warzyw (szpinak, botwina, pietruszka itp), ale też w orzechach, roślinach strączkowych, ziarnach, kakao czy czarnej herbacie. Szczawianów wapnia boimy się głównie ze względu na nerki. Wystarczy jednak, miksując zielone koktajle, nie ograniczać się codziennie do jednego składnika i problem u zdrowych osób nie występuje. Zdrowy człowiek, u którego procesy trawienia i wchłaniania przebiegają prawidłowo, nadmiar szczawianów wydala. Poza tym do zielonych koktajli często dodajemy cytrynę czy inne owoce o wysokiej zawartości cytrynianów, a te w naturalny sposób hamują powstawanie kamieni.  
Wartości i korzyści ze spożywania zielonych liści, nawet najbardziej bogatych w szczawiany, jak szpinak, znacznie przewyższają ewentualne nieudowodnione zagrożenie kamicą nerkową.

Zielone koktajle dają wiele dobrego dla organizmu. Jakich błędów nie popełniać podczas ich przyrządzania i spożywania?

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2015/11/5-bedow-ktore-byc-moze-popeniasz-przy.htmlMIT 3

Zielony koktajl ma dużo kalorii

Wszystko zależy od tego, jakie składniki zmiksujesz, ale gwarantujemy, że nawet jeśli znajdzie się tam bogate w kalorie awokado, olej kokosowy, banany czy daktyle to będą to kalorie, które przyniosą tylko same zdrowe, dobre i właściwe kalorie dla twojego organizmu. Oprócz kalorii ważna jest też gęstość odżywcza pokarmów, a bogate w kalorie owoce i warzywa, orzechy czy ziarna, świeże i nieprzetworzone składniki, które miksujemy w zielonych koktajlach - to pokarmy najbardziej gęste odżywczo. Znaczy to, że ich wartość odżywcza dla organizmu i bogactwo składników odżywczych w stosunku do ilości kalorii, których dostarczają, jest bardzo wysoka. Jakość dostarczonych kalorii z zielonego koktajlu jest więc także wysoka i dostarcza wszystkich niezbędnych do życia składników.


https://zielonekoktajle.pl/dieta
 
 

MIT 4

Zielone koktajle należy przygotowywać ze świeżych warzyw i owoców

Tak, ale... Otóż zawsze należy używać do zielonych koktajli świeżych warzyw i owoców, najlepiej organicznych lub z uprawy bio. Jednak w zimie, gdy wybór świeżych warzyw i owoców nie jest tak wielki jak w sezonie letnim, czasem warto używać mrożonek. Mrożone warzywa mają wartości odżywcze. Mrożenie następuje po osiągnięciu przez nie dojrzałości, w krótkim okresie czasu od zebrania, a ich jakość przed mrożeniem jest czasem nawet lepsza niż tych "świeżych" ze sklepu. Straty witamin w procesie mrożenia nie są większe, niż w przypadku przechowywania w magazynach i potem w domu świeżych produktów.

Zimą, gdy świeżych warzyw i owoców coraz mniej, chcąc nie chcąc sięgamy po mrożonki. Zobacz, dlaczego warto.


MIT 5 

Zielonego koktajlu nie można zrobić z proszku

Otóż można, polecamy jednak zawsze czytać etykiety i jeśli w składzie są TYLKO sproszkowane warzywa i naturalne super produkty to jak najbardziej zielony koktajl możemy zmiksować z proszku. Oferta sproszkowanej super żywności na rynku polskim jest coraz szersza i bardziej dostępna. Korzystajmy z dobrodziejstw trawy jęczmiennej i pszenicznej, sproszkowanych alg, jak chlorella czy spirulina lub innych sproszkowanych, naturalnych produktów o wysokiej gęstości odżywczej, jak moringa, jagody acai, ziarna kakaowca, maca, guarana itp.

Hitem popularności stały się ostatnio sproszkowane algi i trawy stosowane jako środki wspomagające odchudzanie. 

Czy rzeczywiście tak działają?
foto tytułowe: https://pixabay.com/pl/
Boisz się, że pijąc jedynie koktajle cały dzień zabraknie ci ważnych składników, że dostarczysz za mało kalorii? Albo że Twój metabolizm spowolni a mięśnie ucierpią?
Nie bój się. Dieta koktajlowa to nie głodówka! A jadłospisy na koktajle przez cały dzień ułożyliśmy tak aby dostarczyć maksimum składników odżywczych i odpowiednią dla Ciebie ilość kalorii. Sprawdź na https://zielonekoktajle.pl/dieta

 Poczuj się lżej i strać kilogramy dzięki zdrowym koktajlom

Najczęściej zadawane nam pytanie: jakim blenderem miksujecie oraz co wrzucać do blendera zimą, kiedy brak owoców i warzyw.... 

Oto odpowiedź 2 w 1 

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/02/co-miksowac-w-koktajlach-w-zimie-oraz.html

2 komentarze:

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...