Ocet jabłkowy dodawać do koktajli? Tak! Z wielu powodów, które musisz poznać

Dlaczego warto dodawać ocet jabłkowy do zielonych koktajli oraz jak łatwo, prosto i tanio zrobić go samodzielnie


Ocet jabłkowy nie kojarzy się ze składnikiem koktajli czy soków. Jeśli już go używamy, to najczęściej dodajemy do sałatki lub do… sprzątania. Warto jednak używać go także jako jeden ze składników codziennego jadłospisu, my polecamy jako dodatek do koktajli, zwłaszcza taki przyrządzony w sposób tradycyjny, samodzielnie w domu.

Jakie właściwości ma ocet jabłkowy, że warto go spożywać codziennie?

Ocet jabłkowy w sposób tradycyjny powstaje podczas powolnego procesu fermentacji. Dzięki takiemu procesowi powstawania zawiera kwas octowy, mlekowy i cytrynowy, a także katechinę. Właśnie te składniki bioaktywne powodują jego niesamowicie korzystne właściwości, a także silne działanie przeciwutleniające, przeciwbakteryjne. To nie wszystko! Ocet z jabłek zawiera wiele witamin, zwłaszcza A, z grupy B, C, E, PP i beta karoten oraz minerałów jak sód, potas, fosfor, magnez, żelazo, krzem czy miedź.

Ocet jabłkowy podobnie jak cytryna, mimo kwaśnego smaku nie zakwasza, a wręcz odkwasza organizm, gdyż działa alkalizująco. Jeśli nie pijesz jeszcze codziennie rano wody z cytryną na rozpoczęcie dnia, to może wypijesz wodę z łyżeczką octu jabłkowego? Oprócz właściwości alkalizujących działa też regenerująco i odtruwająco, zwłaszcza na wątrobę. Polecamy cudowny lek na zmęczoną przepiciem wątrobę. Wymieszaj łyżeczkę octu z jabłek z sokiem z połowy cytryny, łyżeczką miodu i łyżeczką dobrej jakości oliwy i wypij na zdrowie. Wspomożesz wątrobę w regeneracji i odtruwaniu alkoholowym.


https://zielonekoktajle.pl/dieta


Jak samodzielnie, prosto i tanio sporządzić ocet jabłkowy w domu?

Zazwyczaj każde gospodarstwo domowe je jabłka, jedno więcej, drugie mniej. Od dziś koniec z wyrzucaniem ogryzków, zbierajcie je na … produkcję octu jabłkowego. To najtańsza opcja. Oczywiście możecie tez wykorzystać całe jabłka.

Przepis na ocet jabłkowy domowy:
Składniki:
  • 0,5 kg jabłek lub ogryzków
  • 0,5 litra letniej przegotowanej wody
  • 2 łyżeczki miodu
Sposób przygotowania:
Zebrane jabłka, ogryzki lub odpady jabłeczne, razem z pestkami, bez ogonków zalewamy w wyparzonym słoiku wodą, osłodzoną miodem. Przykrywamy słoik, zakładając gumkę na lnianą ściereczkę lub ręcznik papierowy. Odstawiamy w temperaturze pokojowej, mieszając i doglądając codziennie i …. czekamy około miesiąca. Gotowe.  


Ocet jabłkowy możesz przecedzić przez gazę do szklanej, wyparzonej butelki. Możesz nastawiać jabłka na ocet regularnie co jakiś czas, a świeżą porcję octu będziesz mieć regularnie, choć taki ocet tradycyjnie przyrządzany się nie psuje i przechowuje się świetnie w ciemnym i suchym miejscu latami.
Zbierając i odkładając jabłka i ogryzki w lodówce, nie zwracajcie uwagi na ich brązowienie, to pozytywnie wpłynie na ich późniejszy proces fermentacji. Przy produkcji octu, należy pamiętać o higienie, jak to zwykle bywa przy procesach fermentacyjnych, najważniejsze jest, aby nie było pleśni. Ważne jest, by do produkcji wszystko wyparzać.

Łyżeczka octu jabłkowego w waszych codziennych koktajlach nie zmieni zbytnio ich smaku, a tylko pozytywnie wpłynie na zdrowie, więc sam oceń czy warto. Przepisy na zielone koktajle, także z dodatkiem octu jabłkowego znajdziesz w książce "Zielone koktajle 365 przepisów", która już po 3 dniach przedsprzedaży została bestsellerem Empiku.


  Chcesz przepisy na koktajle w postaci magnesów na lodówkę?

 


 Boisz się, że pijąc jedynie koktajle cały dzień zabraknie ci ważnych składników, że dostarczysz za mało kalorii? Albo że Twój metabolizm spowolni a mięśnie ucierpią?
Nie bój się. Dieta koktajlowa to nie głodówka! A jadłospisy na koktajle przez cały dzień ułożyliśmy tak aby dostarczyć maksimum składników odżywczych i odpowiednią dla Ciebie ilość kalorii. Sprawdź na https://zielonekoktajle.pl/dieta

 Poczuj się lżej i strać kilogramy dzięki zdrowym koktajlom

Wspomóż układ immunologiczny i walkę z chorobami wzmacniając działanie swoich codziennych zielonych koktajli dodając te składniki.

Jak wzmocnić działanie przeciw przeziębieniowe codziennych koktajli?

Koktajle celowane w konkretne potrzeby, a jaka jest Twoja potrzeba?

https://zielonekoktajle.pl/celowane

Czy wiesz, że wiele naturalnych składników potrafi niszczyć komórki rakowe?

Walcz z rakiem od kuchni – zmiksuj koktajl antynowotworowy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...