Dlaczego koktajle z kurkumą są zbawienne dla stawów?

Wszyscy wiemy, że kurkuma ma szereg właściwości zdrowotnych i leczniczych ale czy wiecie, że ma zbawienny wpływ na stawy?
Kurkuma to jedna z najbardziej wartościowych przypraw o właściwościach leczniczych. W Indiach jej zalety odkryto już dawno, dawno temu. Na pewno słyszałeś, że ma multum właściwości prozdrowotnych. Działa przeciwwirusowo, antyoksydacyjnie, oczyszczająco, przyspiesza trawienie, usuwa toksyny z organizmu, ma silne działanie przeciwzapalne i poprawiające funkcje mózgu - dzięki czemu przeciwdziała na przykład chorobie Alzheimera i chorobom nowotworowym, a to tylko niektóre z jej licznych zalet.

Wspomóż układ immunologiczny i walkę z chorobami wzmacniając działanie swoich codziennych zielonych koktajli dodając te składniki.

Jak wzmocnić działanie przeciw przeziębieniowe codziennych koktajli?

Co ma wspólnego kurkuma z imbirem?

Kłącze kurkumy ma kształt zbliżony do imbiru. Kurkuma jest rozgrzewająca i lekko pikantna  w smaku, ma delikatny korzenny zapach i zdecydowanie żółty kolor, który intensywnie barwi potrawy. Ten barwnik to kurkumina, aktywny składnik kurkumy - który jest odpowiedzialny za jej niesamowite właściwości lecznicze.

 

Przyswajalność kurkuminy

Kurkumina z kurkumy jest słabo absorbowana w przewodzie pokarmowym. Aby zatem wykorzystać jej fenomenalne właściwości, musimy tą przyswajalność zwiększyć. Najlepszym sposobem jest mieszanie kurkumy z minimalną ilością ostrej przyprawy typu papryka lub pieprz. Miksując koktajl i dodając do niego łyżeczkę kurkumy - pamiętaj, aby dodać szczyptę chilli lub pieprzu, czy ostrej papryki. Nie zmieni to smaku koktajlu, a zdecydowanie wzmocni działanie i wchłanianie kurkuminy.

Dlaczego na stawy dobra kurkuma?

Kurkuma znana jest z silnego działania przeciwzapalnego. Udowodniono, że kurkumina hamuje procesy zapalne i działa nawet w podobnym stopniu jak silne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Przeprowadzono badania na grupie osób chorych na reumatoidalne zapalenie stawów i kurkumina wykazała zdecydowane efekty złagodzenia odczuć bólowych, w niektórych przypadkach silniejszych niż przy podawaniu leków, a wyniki badań potwierdziły, że najsilniejsze działanie przeciwzapalne wykazuje w związku z zapaleniem stawów.

Polecamy koktajl przeciwzapalny do samodzielnego przygotowania - smaczny oraz prosty do zmiksowania z ogólnie dostępnych składników.


Dlatego dla dobra swoich stawów, leczniczo, ale i zapobiegawczo, polecamy - dodawaj do swoich koktajli kurkumę, łącz z innymi ostrymi przyprawami, wzmacniając jej działanie i przyswajanie, a twój organizm ci za to podziękuje. 

Więcej przepisów na zielone koktajle, także z kurkumą znajdziecie w książce "Zielone koktajle 365 przepisów", która już po 3 dniach przedsprzedaży została bestsellerem.


https://zielonekoktajle.pl/dieta
 

Chcesz przepisy na koktajle w postaci magnesów na lodówkę?

 

Kiedy pić koktajle i dlaczego koktajl jest posiłkiem

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/02/kiedy-o-jakiej-porze-pic-koktajle.html

Koktajle celowane w konkretne potrzeby, a jaka jest Twoja potrzeba?

https://zielonekoktajle.pl/celowane

Jakie warzywa i owoce miksować aby wzmocnić układ immunologiczny

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/10/5-produktow-skadnikow-koktajli.html

2 komentarze:

  1. fajna infomacja :) muszę kupić kurkumę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki koktajlom z kurkumą odstawiłam leki przeciwbólowe ona działa cuda polecam 💚💚💚💚

    OdpowiedzUsuń

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...