czwartek, 30 listopada 2017

Chlorella w walce ze smogiem

Zielony filtr to najlepsza ochrona jaką możemy posiadać przed smogiem

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/11/chlorella-w-walce-ze-smogiem.html
Smog - według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zanieczyszczenia powietrza zabijają, co roku 6, 5 mln ludzi na całym świecie. Jak szacuje Europejska Agencja Środowiska w Polsce jest to, blisko 50 tys. osób rocznie. Czy można temu zapobiec i jak radzić sobie z problemem smogu? Istnieje zielona siła, która może nas wspomóc w tej walce.


http://bit.ly/2qFddj1

Toksyczna Polska

Nasz kraj zajmuje wysoką pozycję na liście najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Dotyczy to zwłaszcza unoszących się w powietrzu drobnych pyłów o średnicy nie większej niż 2, 5 mikrometra (tysięcznej części milimetra). Zawierają one m.in. związki siarki i azotu, metale ciężkie oraz amoniak. Najbardziej szkodliwym składnikiem, który pojawia się w wyniku zanieczyszczeń jest Benzo(a)piren będący silnym środkiem rakotwórczym. Pył o średnicy 2, 5 mikrometra może przenikać do krwioobiegu, co niekorzystnie wpływa na przebieg licznych chorób serca i zwiększa ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe, w szczególności raka płuc. Udowodniono, że w okresach występowania podwyższonych poziomów zanieczyszczenia powietrza, objawy chorób układu krążenia takie jak duszność, niemiarowa praca serca, bóle w klatce piersiowej, czy wyraźny wzrost ciśnienia tętniczego krwi mogą znacznie się nasilić.
Niestety, zanieczyszczone powietrze nie jest jedyną drogą, przez którą metale ciężkie mogą przedostać się do naszego organizmu. Smog osiada również na glebie i pochodzącej z niej żywności. Kadm, rtęć, ołów, nikiel i arsen to tylko niektóre ze szkodliwych związków znajdujących się na warzywach
i owocach. Do warzyw najsilniej kumulujących metale ciężkie należą marchew, sałata, kapusta, seler
i pietruszka. Wiele z nich to składniki jedzenia dla dzieci, a ich obecność może powodować zwiększenie ryzyka zachorowań na poważne choroby. Czy istnieje rozwiązanie problemu usuwania metali ciężkich z naszego jedzenia?

Zobacz, jak zielone koktajle mogą pomóc w usunięciu rtęci czy innych metali ciężkich z organizmu?

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/05/jak-usunac-metale-ciezkie-z-organizmu.html

 

Waleczna chlorella

Pomoc przychodzi pod postacią małej, słodkowodnej algi – chlorelli. Ta od Purella Food pochodziz najczystszych, wyselekcjonowanych źródeł z Korei Południowej. Nazywana często multiwitaminą natury jest bogata w witaminy i minerały, dzięki którym naturalnie odkwasza i oczyszcza organizm. Właściwości detoksykacyjne chlorelli związane są z obecnością sporopoleniny (substancja zawartaw ścianie komórkowej) oraz fitochelatyn. Wiążą one m.in. metale ciężkie a następnie wydalają jez organizmu. Jej błona komórkowa składa się z trzech warstw ochronnych bardzo odpornych na czynniki zewnętrzne. To właśnie dzięki nim chlorella posiada właściwości absorbujące zanieczyszczenia. Najgrubsza jak i średnia błona komórkowa składają się z mikrowłókien celulozowych, które formują ustrukturyzowaną sieć. Szkodliwe substancje zostają „uwięzione” w niej a następnie wydalone z organizmu. Chlorellę mogą stosować kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze. Dostępna jest pod postacią tabletek i proszku oraz występuje w produktach, Purella Food z linii Enjoy Pure Life jak smoothies, batony czy inne przekąski powstałe w technologii RAW.

 

http://bit.ly/2qFddj1

Idealnym rozwiązaniem w okresie jesienno – zimowym, czyli największego stężenia smogu będzie też codzienne wypijanie zielonego koktajlu z chlorellą. 

Dlaczego? 
Zawarte w błonie komórkowej chlorelli polisacharydy, mają właściwości immunostymulujące. Szczególnie dotyczy to makrofagów. Makrofagi występują w formie stacjonarnej w tkankach oraz wędrującej. Ich głównym zadaniem jest fagocytoza i unieszkodliwianie bakterii, wirusów oraz innych patogenów. W płucach występują makrofagi płucne. Mają one również możliwość fagocytozy drobnych cząstek pyłów. Cząstki stałe (m. in. pyły) zawierają na swojej powierzchni metale ciężkie, bakterie, wirusy i inne patogeny. Makrofagi w sposób nieswoisty fagocytują je i unieszkodliwiają. Wielocukry zawarte w chłonie komórkowej chlorelli, których głównymi składnikami są galaktoza, ramnoza, mannoza i ksyloza, pobudzają komórki makrofagów do fagocytozy oraz wydzielania niektórych cytokin. 

Antysmogowy i immunostymulujący zielony koktajl 

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/12/pietruszka-kolendra-imbir-chlorella.html


Składniki koktajlu powodują detoksykację metali ciężkich (chlorella i kolendra), pobudzają w sposób pośredni, komórki żerne (makrofagi), do fagocytozy wszelkich patogenów. Dostarczają przyswajalne źródło żelaza (chlorella, kolendra, natka pietruszki i cytryna). Działają odkażająco i immunostymulująco na organizm (chlorella, imbir). 

http://bit.ly/2qFddj1


Zjawisko smogu szybko nie zniknie, ale dieta bogata w zielone warzywa i owoce, stosowanie 3 g chlorelli dziennie, noszenie specjalistycznych maseczek i ciągłe poszerzanie wiedzy w temacie zanieczyszczeń powietrza przez metale ciężkie sprawią, że wesprzemy nasz organizm w tej nierównej walce.


Chlorellę w formie sproszkowanej możesz zmiksować w koktajlu z owocami, zobacz propozycje koktajli z chlorellą np. TUTAJ
http://zielonekoktajle.blogspot.com/search/label/chlorella
http://bit.ly/2qFddj1

Smog to nie żart 


Walka ze smogiem dopiero się zaczyna. Problem zanieczyszczenia powietrza coraz częściej poruszany jest w mediach, powstają programy edukacyjne oraz projekty mające na celu wyeliminowanie tego groźnego zjawiska. Jeżeli nasza świadomość w tym temacie będzie wzrastać jest nadzieja, że już niedługo smog pozostanie tylko czarną chmurą przeszłości. 


źródło: materiały prasowe Purella Foods 

Zobacz też przykładowe koktajle z chlorellą (kliknij na zdjęcie i przejdź do przepisu):

Idealny koktajl treningowy - zielony power boost

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/06/jarmuz-rukola-szpinak-melon-banan.html

Chcesz szybko schudnąć do lata? Zamień słodycze na szklankę zielonego koktajlu odchudzającego

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/05/szpinak-pietruszka-jabko-ogorek-cytryna.html

Szukasz więcej inspiracji? 

KSIĄŻKI naszego autorstwa kupisz w każdej dobrze zaopatrzonej księgarni

Zobacz też Bezpośrednio w Wydawnictwie 

z kodem: zielonekoktajle 35% rabatu od ceny okładkowej, 

kliknij TUTAJ

http://bit.ly/365przepisowNAkoktajle

"Zielone koktajle DETOKS. 365 przepisów" gdzie kupić?
"Zielone koktajle dla MAM i dla DZIECI. 365 przepisów" gdzie kupić?
"Zielone koktajle. 365 przepisów" gdzie kupić?

Hitem popularności stały się ostatnio sproszkowane algi i trawy stosowane jako środki wspomagające odchudzanie. 

Czy rzeczywiście tak działają?


Czy sproszkowana chlorella w Twoim zielonym koktajlu to zielona alga, która zdziała cuda?

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/03/chlorella-chwilowa-moda-na-superfoods.html

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu, jakie parametry są ważne i jakie blendery się sprawdzą do miksowania koktajli?

Czy wiesz, że wiele naturalnych składników potrafi niszczyć komórki rakowe?

Walcz z rakiem od kuchni – zmiksuj koktajl antynowotworowy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pobierz bezpłatnie 8 zdrowych koktajli, do których składniki możesz mieć zawsze w domu + BONUS

Nasze książki w sprzedaży

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...