czwartek, 17 listopada 2016

Ocet jabłkowy dodawać do koktajli? Tak! Z wielu powodów, które musisz poznać

Dlaczego warto dodawać ocet jabłkowy do zielonych koktajli oraz jak łatwo, prosto i tanio zrobić go samodzielnie.
http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/11/ocet-jabkowy-dodawac-do-koktajli-tak-z.html

 

Ocet jabłkowy nie kojarzy się ze składnikiem koktajli czy soków. Jeśli już go używamy, to najczęściej dodajemy do sałatki lub do… sprzątania. Warto jednak używać go także jako jeden ze składników codziennego jadłospisu, my polecamy jako dodatek do koktajli, zwłaszcza taki przyrządzony w sposób tradycyjny, samodzielnie w domu.

Jakie właściwości ma ocet jabłkowy, że warto go spożywać codziennie?

Ocet jabłkowy w sposób tradycyjny powstaje podczas powolnego procesu fermentacji. Dzięki takiemu procesowi powstawania zawiera kwas octowy, mlekowy i cytrynowy, a także katechinę. Właśnie te składniki bioaktywne powodują jego niesamowicie korzystne właściwości, a także silne działanie przeciwutleniające, przeciwbakteryjne. To nie wszystko! Ocet z jabłek zawiera wiele witamin, zwłaszcza A, z grupy B, C, E, PP i beta karoten oraz minerałów jak sód, potas, fosfor, magnez, żelazo, krzem czy miedź.

Ocet jabłkowy podobnie jak cytryna, mimo kwaśnego smaku nie zakwasza, a wręcz odkwasza organizm, gdyż działa alkalizująco. Jeśli nie pijesz jeszcze codziennie rano wody z cytryną na rozpoczęcie dnia, to może wypijesz wodę z łyżeczką octu jabłkowego? Oprócz właściwości alkalizujących działa też regenerująco i odtruwająco, zwłaszcza na wątrobę. Polecamy cudowny lek na zmęczoną przepiciem wątrobę. Wymieszaj łyżeczkę octu z jabłek z sokiem z połowy cytryny, łyżeczką miodu i łyżeczką dobrej jakości oliwy i wypij na zdrowie. Wspomożesz wątrobę w regeneracji i odtruwaniu alkoholowym.

Jak samodzielnie, prosto i tanio sporządzić ocet jabłkowy w domu?

Zazwyczaj każde gospodarstwo domowe je jabłka, jedno więcej, drugie mniej. Od dziś koniec z wyrzucaniem ogryzków, zbierajcie je na … produkcję octu jabłkowego. To najtańsza opcja. Oczywiście możecie tez wykorzystać całe jabłka.

Przepis na ocet jabłkowy domowy:
Składniki:
  • 0,5 kg jabłek lub ogryzków
  • 0,5 litra letniej przegotowanej wody
  • 2 łyżeczki miodu
Sposób przygotowania:
Zebrane jabłka, ogryzki lub odpady jabłeczne, razem z pestkami, bez ogonków zalewamy w wyparzonym słoiku wodą, osłodzoną miodem. Przykrywamy słoik, zakładając gumkę na lnianą ściereczkę lub ręcznik papierowy. Odstawiamy w temperaturze pokojowej, mieszając i doglądając codziennie i …. czekamy około miesiąca. Gotowe.  


Ocet jabłkowy możesz przecedzić przez gazę do szklanej, wyparzonej butelki. Możesz nastawiać jabłka na ocet regularnie co jakiś czas, a świeżą porcję octu będziesz mieć regularnie, choć taki ocet tradycyjnie przyrządzany się nie psuje i przechowuje się świetnie w ciemnym i suchym miejscu latami.
Zbierając i odkładając jabłka i ogryzki w lodówce, nie zwracajcie uwagi na ich brązowienie, to pozytywnie wpłynie na ich późniejszy proces fermentacji. Przy produkcji octu, należy pamiętać o higienie, jak to zwykle bywa przy procesach fermentacyjnych, najważniejsze jest, aby nie było pleśni. Ważne jest, by do produkcji wszystko wyparzać.

Łyżeczka octu jabłkowego w waszych codziennych koktajlach nie zmieni zbytnio ich smaku, a tylko pozytywnie wpłynie na zdrowie, więc sam oceń czy warto. Przepisy na zielone koktajle, także z dodatkiem octu jabłkowego znajdziesz w książce "Zielone koktajle 365 przepisów", która już po 3 dniach przedsprzedaży została bestsellerem Empiku.


Artykuł ten, naszego autorstwa, ukazał się na Blasting News dn.4 marca 2016r.

http://pl.blastingnews.com/kulinaria/2016/03/ocet-jablkowy-dodawac-do-koktajli-tak-z-wielu-powodow-ktore-musisz-poznac-00819859.html

 

Wspomóż układ immunologiczny i walkę z chorobami wzmacniając działanie swoich codziennych zielonych koktajli dodając te składniki.

Jak wzmocnić działanie przeciw przeziębieniowe codziennych koktajli?

Wstajesz rano z płaskim brzuchem, a pod koniec dnia jest wydęty jak balon? Są na to sposoby!

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/01/3-sposoby-na-paski-brzuch-dzieki.html

Czy wiesz, że wiele naturalnych składników potrafi niszczyć komórki rakowe?

Walcz z rakiem od kuchni – zmiksuj koktajl antynowotworowy


Szukasz więcej inspiracji? 

KSIĄŻKI naszego autorstwa kupisz w każdej dobrze zaopatrzonej księgarni

http://bit.ly/365przepisowNAkoktajle

"Zielone koktajle DETOKS. 365 przepisów" gdzie kupić?
"Zielone koktajle dla MAM i dla DZIECI. 365 przepisów" gdzie kupić?
"Zielone koktajle. 365 przepisów" gdzie kupić?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nasze książki w sprzedaży

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...