Mrożony szpinak w koktajlach, samo zdrowie!

Miksuj mrożony szpinak i ciesz się zdrowiem oraz smakiem pysznych koktajli!Że warto sięgać po szpinak i miksować go w koktajlach chyba nie musimy przekonywać :)? Ale przypomnimy ;) Szpinak stanowi cenne źródło magnezu, fosforu i potasu oraz witamin: A, C i E. Warzywo zawiera bardzo dużo luteiny (przeciwutleniacza), chroniącej nasz wzrok przed szkodliwymi czynnikami. Liście szpinaku zawierają także dużo błonnika wspomagającego procesy trawienne. Szpinak to również bogate źródło żelaza, chlorofilu, wapnia, cynku, kwasu foliowego i witamin E, K i B6
Dodatkowo Liście szpinaku są miękkie i zblendowanie ich na gładką konsystencję nie stanowi problemu nawet dla słabszego, ręcznego blendera! 
 

W jakiej formie wybierać szpinak? 

Aktualnie raczej nie stanowi problemu zakupienie liści młodego szpinaku (baby) w opakowaniach, w których często liście szpinaku są już nawet umyte, co stanowi spore ułatwienie! Ale co jeśli akurat nie jesteśmy w stanie zakupić szpinaku świeżego? Wybierzmy mrożonkę!Jak to jest z tymi mrożonkami?

Funkcjonuje powszechna opinia, że mrożonki warzyw i owoców są mniej wartościowe od ich świeżych odpowiedników, ale czy to prawda? Faktem jest, że zawsze lepiej sięgnąć po świeży odpowiednik, gdy tylko mamy taką możliwość, ale mrożone produkty również nie są złym wyborem! A nawet czasem lepszych, wszystko zależy od okoliczności :) Więcej o tym dlaczego warto sięgać po mrożonki (dlaczego są one wartościowe) piszemy w artykule:Więcej o mrożonkach w koktajlach (i nie tylko) opowiada Agata:


Lody ze szpinaku?


Szpinak mrożony możemy nabyć w brykietach lub w postaci mrożonych "luźno" liści, obydwie wersje super nadają się zarówno do miksowania koktajli, jak i LODÓW! Tak, lody z mrożonek są super opcją i alternatywą dla tych mniej zdrowych, które kupujemy często w marketach. Gdy mamy ochotę na słodkości warto spróbować zaspokoić najpierw taką zachciankę właśnie zdrowszą alternatywą, bo może się okazać, że to strzał w dziesiątkę. Nie dość, że odżywimy organizm w wartościowe składniki to jeszcze zaskoczymy siebie (innych) pysznym smakiem :) Zobacz jak my miksujemy swoje ulubione zdrowe lody (nasze dzieci je uwielbiają!):

Lody z mrożonego szpinaku? TAK! Agata z Olą miksują ulubione ZDROWE lody:

A tutaj Maciek z Mikim miksują pyszne lody szpinakowe i kalafiorowe:

ZDROWE LODY BEZ CUKRU, JAJEK I MLEKA

30 przepisów na LODY z koktajli według metody ZAMROŹ i ZMIKSUJ
oraz
30 przepisów na LODY z koktajli według metody ZMIKSUJ I ZAMROŹ


Zestaw najlepszych przepisów na koktajle ze szpinakiem1 komentarz:

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...