Boli Cię brzuch po zielonym koktajlu? Oto 5 powodów, dlaczego tak może być!

Czy zdarzyło Ci się, że po wypiciu zielonego koktajlu bolał Cię brzuch, miałeś wzdęcia lub gazy?Zielony koktajl to zdrowy posiłek, pełen witamin, składników odżywczych, powodujący przypływ energii i witalności. Co jednak może być przyczyną, że po jego spożyciu wcale się komfortowo nie czujesz? Zamiast przypływu energii dopada Cię ból brzucha, wzdęcia albo uporczywe gazy? Najczęściej dolegliwości te spowodowane są błędami popełnianymi przy spożywaniu zielonych koktajli, a przecież wcale nie musi tak być. 

Zapoznaj się z prawdopodobnymi przyczynami, aby uniknąć takich błędów w przyszłości, a będziesz mógł cieszyć się z korzyści, jakie niosą codziennie miksowane i spożywane witaminowe zielony bomby.


1. Wypiłeś koktajl zbyt szybko po poprzednim posiłku

Pora spożycia koktajlu ważna jest zwłaszcza wtedy, gdy pijesz go w drugiej połowie dnia, a wcześniej spożywałeś ciężkostrawne produkty. Po prostu owoce i warzywa w porównaniu z mięsem, nabiałem i inną żywnością na strawienie potrzebują dużo mniej czasu, więc praktycznie tylko chwilę spędzają w żołądku i zaraz wędrują do jelit. Jeśli już w żołądku napotkają przeszkody w postaci niestrawionych resztek pokarmowych, nie mogą się dalej przemieścić. Zalegają, gniją i fermentują. To może się zdarzyć na każdym etapie trawienia w układzie pokarmowym i przynosić różne objawy dyskomfortu i niedogodności.

2. Zmieszałeś w koktajlu zbyt dużą liczbę składników

Duża liczba różnorodnych składników nie służy i tak już przeciążonemu układowi pokarmowemu. Często mieszanka iście wybuchowa jest zbyt trudna do strawienia zarówno dla żołądka, jak i dla pozostałej części przewodu pokarmowego, a odczuwany dyskomfort kojarzy się z dolegliwościami po wypiciu koktajlu. Dla dobrego smaku nie potrzebujesz wielu składników, wystarczy zielenina i jeden, dwa owoce. Dosmacz ewentualnie przyprawą (zwróć uwagę, iż niektóre przyprawy, takie jak cynamon, kurkuma, imbir itp. łagodzą dodatkowo dolegliwości żołądkowe oraz pobudzają trawienie) lub dodaj super żywność (np. młody jęczmień, ostropest plamisty, błonnik witalny, spirulina, chlorella itp.). Jeśli Twój układ pokarmowy jest przeciążony, takie objawy mogą także oznaczać, że czas ma detoks i, aby go wspomóc w oczyszczaniu, możesz spróbować diety sokowej lub diety koktajlowej

  

Zastanawiasz się, co jest lepsze: świeżo wyciskane soki czy warzywa i owoce miksowane na koktajl?

 

3. Zbyt szybko zjadłeś lub wypiłeś cokolwiek po spożyciu zielonego koktajlu

Podobnie jak przed wypiciem zielonego koktajlu także bezpośrednio po jego wypiciu powinieneś unikać spożywania innych produktów. Jeśli Twój układ pokarmowy jest wrażliwy, daj mu czas na strawienie pierwszej dostarczonej porcji, na wchłonięcie się witamin i składników odżywczych, a dopiero potem zjedz lub wypij coś innego. 
Największym błędem jest "zapijanie" koktajlu po 15 minutach kawą, nie mówiąc już o coca-coli czy innych napojach tego typu.


https://zielonekoktajle.pl/dieta

 

4. Wypiłeś koktajl zbyt szybko i nie wymieszał się ze śliną

Nie pij nigdy koktajlu jednym duszkiem. Pomijasz wtedy ważny etap, który nie byłby pominięty, gdybyś zjadł składniki koktajlu bez miksowania. Jest to etap rozgryzienia i zmieszania ze śliną. Treść koktajlu nie powinna dostać się do żołądka bez enzymów, które uruchamiają proces trawienia już w pierwszy kontakcie ze śliną. Pamiętaj więc, aby dokładnie "przeżuwać" każdy łyk, a koktajle pić małymi porcjami, delektując się smakiem.

5. Użyłeś produkty w szkodzącym Ci połączeniu

Być może istnieją produkty, które Ci szkodzą, jesteś na nie uczulony, ewentualnie masz nietolerancję czy alergię na nie. A może po prostu połączenie użytych składników Ci nie służy. Sprawdź, czy zawsze zdarza się taka sytuacja, czy tylko w przypadku połączenia owych składników, które ten dyskomfort spowodowały. Spróbuj zmienić nieznacznie skład koktajlu, może mała modyfikacja pomoże? Jeśli nie, zrezygnuj z tych składników, jest tyle możliwości miksowania zielonych koktajli, że można wybierać i zestawiać do woli.


Możliwe, że cierpisz też na zespół jelita drażliwego. Powinieneś wówczas wykluczyć, niektóre składniki z diety. Więcej piszemy o tym w nowej książce to poręczna forma książki, którą możesz zabrać ze sobą gdziekolwiek chcesz, albo trzymać na blacie w kuchni bez strachu, że się zabrudzi - KSIĄŻKA WACHLARZ!
Porady i przepisy na zdrowe koktajle aż 150 PRZEPISÓW dotyczących 30 ZAGADNIEŃ ZDROWOTNYCH

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...