banan + kiwi + mleko sojowe + błonnik witalny + suszone owoce i orzechy

Pyszny koktajl pełen błonnika, usprawniający metabolizmSkładniki:

1 banan 
1 kiwi 
1 szklanka mleka sojowego 
1 łyżka błonnika witalnego 
garść suszonych owoców i orzechów: daktyle, figi, suszona żurawina, orzechy włoskie

Zmiksuj i gotowe.

więcej u Zuzanny Psiuk na: https://www.instagram.com/p/BArODn0mXtVBŁONNIK WITALNY to miks nasion BABKI JAJOWATEJ i BABKI PŁESZNIK
Przede wszystkim skutecznie rozprawia się z zaparciami różnego pochodzenia. Znacząco poprawia przemianę materii dzięki czemu zyskał uznanie zwolenników zdrowego i racjonalnego odchudzania. Dodatkowo ogranicza wchłanianie tłuszczów oraz zmniejsza uczucie głodu.


Na zdrowe jelita
Jak wykazały badania holenderskich naukowców błonnik rozpuszczalny powinien być jednym ze stałych elementów diety osób z zespołem jelita drażliwego. Celem testów było porównanie działania błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego na objawy zespołu jelita drażliwego, w porównaniu z placebo. Uczestnicy testu przez 3 miesiące przyjmowali odpowiednio babkę płesznik (błonnik rozpuszczalny), otręby (błonnik nierozpuszczalny) lub placebo w dawce 10 g dziennie w dwóch dawkach. Próba objęła blisko 300 chorych w wieku od 18 do 65 lat.
Okazało się, że regularne przyjmowanie babki płesznik pozwoliło wyciszyć i uspokoić chorobę na minimum dwa tygodnie (znacznie dłużej niż u osób przyjmujących placebo). Jedynie w przypadku otrąb nie zaobserwowano żadnych zmian.


https://zielonekoktajle.pl/dieta
 

Chcesz przepisy na koktajle w postaci magnesów na lodówkę?

 
 

Czy wiesz, dlaczego moczone orzechy i nasiona są zdrowsze i przynoszą więcej korzyści zdrowotnych?

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/04/dlaczego-warto-moczyc-orzechy-zanim-je.html

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2015/11/jak-zrobic-samodzielnie-w-prosty-szybki.html

1 komentarz:

  1. Twoje przepisy są po prostu niesamowite i wszystkie zdrowe i wartościowe :) Dobrze że propagujesz zdrowe odżywianie się :) Mi dopiero trening personalny wrocławskiego trenera otworzył oczy na te kwestie. Nie zdawałem sobie wcześniej sprawy jaki wielkei znaczenie ma poprawna dieta :)

    OdpowiedzUsuń

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...