Zielone koktajlem z żelazem, pij je zwłaszcza gdy masz anemię, często i łatwo się męczysz oraz masz problemy z koncentracją

Żelazo to podstawowy mikroelement występujący w organizmie człowieka i zapewniający jego prawidłowe funkcjonowanie. 

W organizmie człowieka znajduje się średnio około 4 gram żelaza. Prawie 70% wchodzi w skład krwi, pod postacią hemoglobiny. Na poziom żelaza w organizmie wpływa nie tylko metabolizm i gospodarka hormonalna, ale również pora dnia, rano jest go bowiem więcej niż wieczorem. Ponieważ każdego dnia tracimy od 0,5 do 1,5 mg tego cennego pierwiastka, ważne jest jego regularne dostarczanie, najlepiej w postaci naturalnej, w pożywieniu.

  

http://zielonekoktajle.blogspot.com/p/skadniki.html

 

 

Jakie są objawy niedoboru żelaza?

Ogólnym efektem braku żelaza jest osłabienie organizmu.  
Niedobór żelaza w organizmie to główna przyczyna anemii, ale najpierw objawia się on niewinnie. Początkowo czujemy się osłabieni, ospali z ciągłym poczuciem zmęczenia i apatii. Do tego często dochodzi rozdrażnienie i trudności z koncentracją, czasem bóle głowy, duszności. Niedobór żelaza widać także po stanie skóry, która zaczyna być sucha i matowa, a nawet z tendencją do siniaków. Cierpią też nasze włosy (ich stan się pogarsza ,zaczynają nadmiernie wypadać) oraz paznokcie, gdyż stają się łamliwe i kruche.

 

Gdzie znajdziemy żelazo w składnikach zielonych koktajli?

Wiele składników używanych do zielonych koktajli zawiera żelazo, z zieleniny jest to na przykład pietruszka, sałata, brokuły, szpinak, ale także kalafior czy kapusta. Bogate w żelazo są także buraki, marchew i pomidory.  
Z owoców warto miksować owoce cytrusowe, brzoskwinie, morele, jabłka, truskawki, maliny, wiśnie czy czereśnie.
Bogate w żelazo jest też na przykład kasza jaglana, a ta przepysznie smakuje zmiksowana w koktajlach. Kasza jaglana (lub płatki jaglane) dodatkowo zagęszczają koktajle i powoduje że po ich spożyciu jesteśmy bardziej syci. Każdy zielony koktajl, który zmiksujesz możesz też dodatkowo wzbogacić w ten pierwiastek miksując je z dodatkami takimi jak: pestki dyni, pestki słonecznika, sezam, orzechy, rodzynki i inne suszone owoce.

 

A co z wchłanianiem żelaza?

Żelazo wchłania się w dwunastnicy oraz w jelicie cienkim. W organizmie człowieka jest wiązane do postaci transferryny i transportowane po organizmie, a magazynowane w wątrobie w postaci ferrytyny. Wchłanianie i przyjmowanie żelaza z pożywienia zależy bardzo wielu czynników jednocześnie. Wpływa na to wiek i stan zdrowia, a zwłaszcza stan jelit, chemiczna forma żelaza, proporcja różnych składników diety a także proporcja innych pierwiastków.
Aby poprawić stopień wchłaniania żelaza, należy je spożywać z produktami bogatymi  w witaminę C, a tej nie brakuje owocom i warzywom, więc zielone koktajle idealnie się nadają jako regularny zastrzyk witamin w połączeniu z żelazem.

ANTY ANEMIA to ZDROWE KOKTAJLE ze składnikami z naturalnie wysoką zawartością żelaza, łatwo przyswajalne przez organizm.


Ebook w formacie pdf, który otworzysz na każdym urządzeniu, komputerze, tablecie, telefonie lub wydrukujesz.


Kiedy pić koktajle i dlaczego koktajl jest posiłkiem

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/02/kiedy-o-jakiej-porze-pic-koktajle.html

2 komentarze:

  1. Polecam tez pokrzywę. Majowa Najlepsza😄

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę spróbować, bo mam problemy z żelazem, od jakiegoś czasu suplementuję żelazo w płynie Blueiron i zauważyłam poprawę w poziomie mojej energii i koncentracji. Jest lepiej, ale myślę, że mimo wszystko taki koktajl warto włączyć do diety. Świetny wpis!

    OdpowiedzUsuń

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...