niedziela, 24 stycznia 2016

chia + mleko sojowe + truskawki

Waniliowy pudding chia z truskawkami, w którym się zakochasz!
Składniki na 1 porcje:

100 ml mleka sojowego o smaku waniliowym (lub sojowe naturalne wtedy użyj dodatkowo ziaren wanilii)
2 łyżki
nasion chia
 

Opcjonalnie na wierzch truskawki lub inny ulubiony owoc
Możesz też użyć truskawek, malin lub owoców leśnych w mrożonkachhttp://zielonekoktajle.blogspot.com/2015/11/jak-zrobic-samodzielnie-w-prosty-szybki.html

Przygotowanie:
Mleko delikatnie spienić, dodać nasiona chia i wymieszać, następnie przelać do małej miseczki i odstawić do lodówki na minimum 2-3 godziny, a najlepiej pudding przygotować dzień wcześniej wieczorem.


więcej u Eli Prill na: https://www.facebook.com/odłóż_tę_chochlę_Jadźkahttp://intenson.pl/chia/NASIONA CHIA czyli nasiona szałwi hiszpańskiej idealnie nadają się jako dodatek do ZIELONYCH KOKTAJLI.
Przede wszystkim są tzw. super żywnością (czyli charakteryzujące się dużą zawartością cennych dla organizmu składników) oraz zwiększają gęstość i nadają konsystencję koktajlom. Dzięki swojej właściwości absorpcji płynów, odpowiednio wcześniej namoczone i dodane do koktajlu uwalniają wodę stopniowo w organizmie przedłużając poziom i stopień nawilżenia.

Smak nasion CHIA jest w sumie żaden, smakują tym płynem, którym zostały wcześniej namoczone (9-cio krotnie zwiększają bowiem swoją objętość w płynie w ciągu kilkunastu-kilkudziesięciu minut). Jeśli namoczysz je więc w wodzie, nie będą miały smaku, jedynie galaretowata konsystencję, jeśli w soku owocowym smakować będą owocowo, a jeśli np. w mleku roślinnym to tymże mlekiem, proste. Nasiona szałwii hiszpańskiej nie zmieniają więc smaku zielonych koktajli, jeśli dodasz je bez namaczania to po kilkunastu minutach wchłoną płyn koktajlu i go mocno zagęszczą.

więcej o nasionach CHIA: https://www.facebook.com/notes/zielone-koktajle/nasiona-chia/633581440122021http://zielonekoktajle.blogspot.com/2015/12/jak-zrobic-najprostszy-pudding-z-chia.html

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/04/zielone-koktajle-dla-dzieci.html


http://jakzdrowozyc.pl/e-book-sekrety-zielonych-koktajli/?ref=4

Polecamy e-book SEKRETY ZIELONYCH KOKTAJLI,
z którego dowiesz się co dobrego mogą zrobić dla Ciebie zielone koktajle i jak dzięki nim możesz przestać chorować, poprawić zdrowie swoje i swoich bliskich, zaoszczędzić mnóstwo czasu, a nawet zrzucić zbędne kilogramy napisany przez miłośników zdrowego stylu życia Marysię i Tomka z bloga "Jak zdrowo żyć?"
koktajl bierze udział w akcjach:

1 komentarz:

Nasze książki w sprzedaży z rabatem

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...