Skondensowana prawda o wodzie kokosowej

Cudowny życiodajny eliksir odmładzający czy zwykłe nabijanie konsumentów w butelkę, by zapłacić niemało za słodzoną wodę?


Woda kokosowa to napój pozyskiwany z wnętrza młodych owoców palmy kokosowej. To płyn, który znajduje się w młodym kokosie, a nie - rozcieńczone mleko kokosowe. Delikatna, naturalnie słodka woda, którą uwielbiają gwiazdy, sportowcy, celebryci i która zyskuje coraz większą popularność. Idealnie nadaje się jako dodatek do zielonych koktajli, gdy potrzebujesz rozcieńczyć miksowane warzywa i owoce.

Zobacz, jak nawodnić organizm od środka i które napoje uwalniają wodę w miarę upływu czasu, bezpośrednio trafiając do komórek.


http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/06/najskuteczniejsze-napoje-nawadniajace-i.html

Skąd taka popularność i zainteresowanie wodą kokosową?

Płyn z wnętrza kokosa ma wiele wartości odżywczych. Woda kokosowa jest bogata w magnez, potas, wapń, fosfor oraz witaminy z grupy B i C. Niesamowity jest fakt, że poziom elektrolitów w niej jest identyczny, jak w osoczu ludzkiej krwi. Istnieją nawet legendy o tym, jak w czasie drugiej wojny światowej żołnierze dokonywali potrzebującym transfuzji wody kokosowej zamiast krwi. Ze względu na jej niespotykany skład - uwielbiają ją sportowcy, ponieważ jest naturalnym izotonikiem i szybko uzupełnia poziom elektrolitów, gdy wypijesz ją w trakcie lub po treningu. Najlepiej zakupić młodego kokosa, otworzyć go i wypić płyn z jego wnętrza bezpośrednio a miąższ zużyć do koktajli lub po prostu zjeść.

Jak ważne jest nawodnienie każdy wie, jednak podczas upału lub wysiłku fizycznego trzeba zwracać szczególną uwagę, aby nie zabrakło nam elektrolitów.

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/06/elektrolity-co-to-jest-i-jak-je.htmlJaka jest cała prawda o wodzie kokosowej butelkowanej, sprzedawanej w sklepach?

Woda kokosowa sprzedawana w sklepie jest butelkowana i na pewno nie jest tak dobra jak ta, wypijana bezpośrednio z młodych kokosów. Jednak na taką bezpośrednią konsumpcję mogą sobie pozwolić tylko turyści lub lokalni mieszkańcy krajów, w których rosną palmy kokosowe, choć dostęp do świeżych, importowanych młodych kokosów zdecydowanie się poprawia, także w Polsce. Ostatnio coraz częściej można je spotkać w dobrze zaopatrzonych marketach typu Alma czy Piotr i Paweł.

Kupując wodę kokosową w sklepie, zwracaj uwagę na skład. Powinna to być 100% woda kokosowa. Czytaj koniecznie opakowanie, bo woda nie ma być produkowana z koncentratu, tylko pozyskiwana bezpośrednio z młodych kokosów. Absolutnie nie może być dodatkowo dosładzana lub konserwowana, a w jej składzie nie powinno być stabilizatorów czy regulatorów kwasowości. Woda kokosowa jest naturalnie słodka i orzeźwiająca i nie ma absolutnie żadnej potrzeby, by ulepszać jej smak. Najlepsza woda kokosowa (ze względu na rodzaj opakowania) to ta bezpośrednio w kokosie, ale jeśli już musi być poza nim to najlepiej zakupić w szklanej butelce, choć czasem i te w kartonie mają dobry, naturalny skład. Najważniejsze to nie dać się oszukać i nie kupować dosładzanej, konserwowanej wody z koncentratu, która z taką prosto w wnętrza kokosa nie ma nic wspólnego.

 

Wszystko o superżywności i czy właściwie ona jest smaczna?

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2018/02/co-to-jest-superzywnosc-i-dlaczego.html

Czy woda kokosowa to cudowny eliksir młodości?

Tej tezy niestety nie potwierdzono naukowo, a tak byśmy chcieli w nią wierzyć. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że odmładzających właściwości wodzie kokosowej nie sposób odmówić ze względu na cytokininy, które zawiera - czyli tak zwane regulatory wzrostu. Działają one podobnie do ludzkiego hormonu wzrostu. Udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że jeden z nich, a mianowicie kinetyna, może opóźniać procesy starzenia się fibroblastów (ludzkich komórek skóry, odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny). Kinetyny woda kokosowa zawiera aż nadto.
Czy wiecie, że Madonna aby mieć stałe źródło dostaw, wykupiła firmę produkującą wodę kokosową?

Przepisy na zielone koktajle z dodatkiem wody kokosowej znajdziesz TUTAJ

 

https://zielonekoktajle.pl/dieta
 

Chcesz przepisy na koktajle w postaci magnesów na lodówkę?

 
 

DIY: Przygotuj samodzielnie napój izotoniczny

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2018/02/naturalny-izotonik.html

Znacie już hit wśród gwiazd, celebrytów, sportowców 

i kulinarnych smakoszy - zdrową kawę kuloodporną?


Poczuj się świetnie po imprezie i nie tylko

https://zielonekoktajle.pl/kac


2 komentarze:

  1. Strasznie nie lubię wszystkiego co kokosowe- zapach, smak przyprawia mnie o mdłości. Chociaż muszę przyznać, że olej kokosowy działa wspaniale na moja skórę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. jakiej firmy w opakowaniu polecacie wode kokosowa?

    OdpowiedzUsuń

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...