niedziela, 28 czerwca 2015

nasiona chia + ananas + truskawki + banan

Czy nasiona chia szkodzą lub są szkodliwe w nadmiarze?

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2015/06/nasiona-chia-ananas-truskawki-banan.html

Składniki:

500g świeżych(ewentualnie mrożonych poza sezonem) truskawek
pół ananasa 
1 banan
pół  szklanki wody
1 łyżka nasion chiaWszystko razem wrzucamy do blendera i miksujemy. Jeśli komuś będzie za gęste można dodać więcej wody. Pozostaje przelać do szklanki i wypić do dna. Smacznego od Elżbiety Pikiel

http://intenson.pl/chia/


NASIONA CHIA czyli nasiona szałwi hiszpańskiej idealnie nadają się jako dodatek do ZIELONYCH KOKTAJLI.
Przede wszystkim są tzw. super żywnością (czyli charakteryzujące się dużą zawartością cennych dla organizmu składników) oraz zwiększają gęstość i nadają konsystencję koktajlom. Dzięki swojej właściwości absorpcji płynów, odpowiednio wcześniej namoczone i dodane do koktajlu uwalniają wodę stopniowo w organizmie przedłużając poziom i stopień nawilżenia.

Smak nasion CHIA jest w sumie żaden, smakują tym płynem, którym zostały wcześniej namoczone (9-cio krotnie zwiększają bowiem swoją objętość w płynie w ciągu kilkunastu-kilkudziesięciu minut). Jeśli namoczysz je więc w wodzie, nie będą miały smaku, jedynie galaretowata konsystencję, jeśli w soku owocowym smakować będą owocowo, a jeśli np. w mleku roślinnym to tymże mlekiem, proste. Nasiona szałwii hiszpańskiej nie zmieniają więc smaku zielonych koktajli, jeśli dodasz je bez namaczania to po kilkunastu minutach wchłoną płyn koktajlu i go mocno zagęszczą.

więcej o nasionach CHIA: https://www.facebook.com/notes/zielone-koktajle/nasiona-chia/633581440122021


Czy nasiona chia szkodzą lub są szkodliwe w nadmiarze, gdy spożywasz ich dużo i często?


A odpowiadając na tytułowe pytanie: nasiona chia podobnie jak większość żywności szkodzą w nadmiarze, dzienna dawka podana jest w łyzkach, nie oszukujmy się więc i nie myślmy że spożywanie nasionek w ilości więcej niż kilka łyżek dziennie nie będzie szkodliwe, raz na jakiś czas nie zaszkodzi, ale czy to siemię lniane, czy sezam, czy inne nasiona i orzechy czy właśnie nasiona chia lepiej spożywać z umiarem. Jest to jedzenie bogate w składniki odżywcze i mała ilość jest wystarczająca. Jak raz na jakiś czas zjesz więcej nic się nie stanie, ale objadać sie na codzień przez długie miesiące dużą ilością lepiej nie warto :)
Tyle dobrego słyszałeś o ziarenkach wielkiej mocy, a nie wiesz, jak się nimi posłużyć, aby Twój deser był pyszny i piękny? Zobacz, to proste!przepis bierze udział w akcjach:
Letnie oczyszczenie Lecznicza moc ukryta w nasionach chia

4 komentarze:

Nasza książka już w sprzedaży

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...