Jak zbierać sok z brzozy prosto z drzewa i jakie są jego cudowne właściwości + [VIDEO]

Sok z brzozy, woda brzozowa to naturalny płyn wiosenny do koktajli i nie tylko.

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2018/04/jak-zbierac-sok-z-brzozy-prosto-z.htmlSok z brzozy zwany też wodą brzozową, znany jest także jako bzowina lub oskoła. Można go kupić butelkowany, ale można też pozyskać go samodzielnie prosto z drzewa. Jak? Sok brzozowy zbierać można tylko na przełomie marca i kwietnia. Ma niesamowicie wiele wartości odżywczych - warto go więc pić przez cały rok.

Często w przepisach na koktajle jednym ze składników jest właśnie sok z brzozy, ale gdy go nie ma pod ręką - z powodzeniem można użyć wodę, którą dodaje się w celu rozcieńczenia konsystencji większości koktajli.

 

Zobacz jak my zbieramy sok z brzozy:

 


Niby taka prosta rzecz w składzie - szklanka wody - a tyle pytań: jaka, po co, dlaczego? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


Właściwości odżywcze soku z brzozy


Sok pozyskiwany z brzozy (sok brzozowy, woda brzozowa) zawiera wartościowe minerały i mikroelementy.

W swoim składzie ma przede wszystkim:Zdradzamy listę najlepszych składników do koktajli, których możesz użyć wiosną.

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/03/40-najlepszych-wiosennych-skadnikow-do.html


Dzięki tym walorom koktajle z dodatkiem soku z brzozy poprawiają nie tylko odporność organizmu, ale zapobiegają też przeziębieniom i grypie, podnoszą poziom energii i działają na organizm oczyszczająco.

 

Jaki i skąd sok z brzozy do koktajli?


Jeśli przepis na koktajl wymaga dodania soku z brzozy - wówczas chodzi o naturalny sok, czyli o wodę, którą puszcza #brzoza na wiosnę. Sok z brzozy można kupić w sklepie, ale trzeba zwrócić uwagę, aby nie był dodatkowo dosładzany. Można też zebrać go samodzielnie z drzewa brzozowego - z własnego ogródka lub podczas spaceru.


Po co komu detoks oraz czym różnią się od siebie książki z serii "Zielone koktajle. 365 przepisów"?

Odpowiadamy na najczęściej zadawane nam przez Was pytania


Jest kilka metod zbierania soku, a najprostsze to nacinanie kory siekierką oraz wwieracanie się w pień i zakładanie rurki, kurka lub kraniku.

Należy pamiętać, że sok z brzozy zbieram się na przednówku, zanim brzoza ma liście, gdyż tylko wtedy w brzozie krążą soki. Nie ma dokładnej daty zbioru soku, wszystko zależy od tego, w jakim rejonie się mieszka i jaka jest wiosna danego roku. Jeżeli na przednówku przez kilka dni z rzędu temperatura sięga około 10-15 stopni w ciągu dnia - czas na sokobranie. Dla sprawdzenia wystarczy odciąć małą gałązkę, odczekać minutę i zobaczyć, czy wypływa z niej sok. Jeśli gałązka jest brązowa, sucha i sok nie płynie - to znak, że trzeba jeszcze poczekać.

Sok z brzozy pozyskany bezpośrednio z drzewa można przechowywać w szklanej butelce w lodówce. Niestety okres jego przydatności do spożycia to tylko 4 dni, gdyż nie zawiera żadnych konserwantów.

Wiele inspiracji na wiosenne koktajle z sokiem z brzozy znajdziecie w serii bestsellerowych książek "zielone koktajle 365 przepisów", które sprzedały się w ponad 200 tysiącach egzemplarzy. Niebawem w księgarniach pojawi się kolejna książka z tej serii.


https://zielonekoktajle.pl/dietafoto tytułowe: pixabay.com

Wiosna to czas na młode rzodkiewki, szczypiorek i sałatę, ale czy warto miksować w koktajlach nawożone nowalijki?
??

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu, jakie parametry są ważne i jakie blendery się sprawdzą do miksowania koktajli?


Oto 6 zalet płynnej formy warzyw i owoców. Miksujemy na zdrowie zielone koktajle.

Boisz się, że pijąc jedynie koktajle cały dzień zabraknie ci ważnych składników, że dostarczysz za mało kalorii? Albo że Twój metabolizm spowolni a mięśnie ucierpią?
Nie bój się. Dieta koktajlowa to nie głodówka! A jadłospisy na koktajle przez cały dzień ułożyliśmy tak aby dostarczyć maksimum składników odżywczych i odpowiednią dla Ciebie ilość kalorii. Sprawdź na https://zielonekoktajle.pl/dieta

 Poczuj się lżej i strać kilogramy dzięki zdrowym koktajlom


Znana wśród gwiazd dieta sokowa to nowa moda na efektywne odchudzanie czy idealna metoda usuwania toksyn?2 komentarze:

  1. No proszę, nie spodziewałam się, że sok z brzozy ma takie właściwości :o
    Zaobserwowałam Twojego bloga i będę tutaj wpadać wcześniej, byłoby bardzo miło, gdybyś się odwdzięczyła :*
    http://luxwell99.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...