Czym zastąpić niektóre składniki w przepisie w razie alergii?

Co z koktajlami kiedy jesteś alergikiem i ci jakiś składnik nie odpowiada?

Czym zastąpić niektóre składniki w przepisie w razie alergii?


Jeśli jesteś alergikiem na którykolwiek składnik koktajlu, pomiń go.
Gdy jest kluczowy, spróbuj go zastąpić innym.
Zamiast banana możesz dać awokado dla uzyskania konsystencji, gdy alergizujący składnik stanowi słodki dodatek, użyj jako zamiennika słodkiego owocu, na przykład świeżych daktyli, melona czy mocno dojrzałych owoców sezonowych. Każdy owoc z tej samej grupy możesz spróbować wymienić na inny.

8 powodów, dla których musisz dodać awokado do swoich zielonych koktajli, aby zyskać na zdrowiu, urodzie i nie tylko. Przeczytaj!

 http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/01/dlaczego-awokado-jest-idealnym.html


Gdy w składnikach występuje miód, syrop klonowy czy daktyle, to ich zadaniem jest dosłodzenie koktajlu. Możesz je zamienić na przykład na cukier kokosowy, syrop daktylowy lub inny zdrowy słód. Użyj najlepiej tego, co najbardziej lubisz.

Uwielbiasz słodkie smaki a twój koktajl po prostu musi być słodki? Zobacz, jak łatwo i zdrowo zastąpić biały cukier.Idealnym zamiennikiem ziaren kakaowca dla tych, którzy są na nie uczuleni, jest mączka chleba świętojańskiego, czyli karob.

Co to jest karob

To zmielone strąki z drzewa karobu, czyli tzw. mączka chleba świętojańskiego. Karob jest bogaty w wartości odżywcze, będąc przy tym idealnym zamiennikiem kakao. Zawiera magnez, potas, żelazo, błonnik i białko oraz naturalny cukier. Korzystnie wpływa na układ trawienny i reguluje poziom cukru we krwi. W przeciwieństwie do kakao nie ma kofeiny i teobrominy, nie uzależnia więc i nie powoduje alergii.
 

Coraz częściej można przeczytać lub usłyszeć, że czekolada jest zdrowa, zwłaszcza gorzka. Skąd takie opinie?

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/01/wyjasniamy-dlaczego-nie-polecamy.html

zdjęcie tytułowe pochodzi z: pixabay.comBoisz się, że pijąc jedynie koktajle cały dzień zabraknie ci ważnych składników, że dostarczysz za mało kalorii? Albo że Twój metabolizm spowolni a mięśnie ucierpią?
Nie bój się. Dieta koktajlowa to nie głodówka! A jadłospisy na koktajle przez cały dzień ułożyliśmy tak aby dostarczyć maksimum składników odżywczych i odpowiednią dla Ciebie ilość kalorii. Sprawdź na https://zielonekoktajle.pl/dieta

 Poczuj się lżej i strać kilogramy dzięki zdrowym koktajlom

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...