Jak mrozić banany do koktajli i na zdrowe lody?

Wydawać by się mogło pytanie banalne - mrozimy banany i tyle. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste! Zobacz dlaczego...

Jak mrozić banany do koktajli i na zdrowe lody?

 

Podstawowym zapytaniem powinno być:

 

Po co w ogóle mrozić banany?

Nie jest to bowiem owoc sezonowy jak na przykład chętnie zamrażane truskawki, wiśnie, czereśnie, aronia, jeżyny, porzeczki, borówki, jagody itp. Otóż mrożone banany przydają się nadspodziewanie często, zwłaszcza z dwóch powodów.


1 powód: dla uzyskania konsystencji tzw. smooth czyli kremowej i aksamitnej

Banan jest idealnym składnikiem koktajli, zarówno w wersji mrożonej jak i niemrożonej. Słodki, smaczny, idealnie kremowy pozwala uzyskać aksamitną konsystencję każdego koktajlu. Nadaje się także do uratowania niezbyt smacznych połączeń. Gdy wyjątkowo zmiksujesz za dużo zieleniny i koktajl wydaje ci się niesmaczny - dodaj banana, zmiksuj ponownie i najprawdopodobniej po takiej operacji koktajl jest uratowany.


Dodatkowo zmrożenie banana - jego delikatnego, maślanego miąższu - pozwala uzyskać lodową konsystencję koktajlu, gęsty płyn tzw. smooth. Jedyna uwaga: pamiętaj, aby miksować mrożone owoce tylko mocnym blenderem, najlepiej z opcją kruszenia lodu, gdyż słaby zepsujesz, spalisz lub zniszczysz.


2 powód: aby zmiksować pyszne, zdrowe lody

Czy wiesz, że mając zamrożone banany jesteś w stanie w kilka minut przygotować pyszne, zdrowe lody? I to nie sorbety, ale lody na kształt lodów śmietankowych - mimo, że nie zawierają ani cukru, ani mleka, ani śmietany! To proste. Wyjmujesz z zamrażarki banany, miksujesz je same, z bakaliami, przyprawami lub innymi, świeżymi owocami i gotowe! Proste, niewiarygodnie smaczne i co najważniejsze zdrowe!Najpyszniejsze połączenia z bananem, które polecamy to:

  • banan + kiwi;
  • banan + daktyle + orzechy;
  • banan + truskawka;
  • banan + owoce leśne;
  • banan + mango;
  • banan + cynamon + kardamon.

https://zielonekoktajle.pl/dieta

Jak mrozić banany?

Niby prosta czynność, a stwarza tyle kłopotów i wymusza dodatkowe zapytania.

Najczęściej pytacie jak mrozić banany - czy w skórce, czy bez, czy pokrojone, czy w całości, a może zmiksowane na pulpę (piure?).
Otóż Banany mrozimy bez skórki, najlepiej pokrojone na kawałki. Porcjowane lub w workach. Banan po zamrożeniu jest twardy i nie będziecie w stanie go obrać, chyba że chcecie czekać, aż się rozmrozi - a przecież nie o to chodzi. Banany mrozimy przecież po to, aby je zmiksować na szybkie lody. Warto też porcjować mrożone banany, bo wtedy łatwiej wyjąć odpowiednią porcję, której w danym momencie potrzebujemy.Mnóstwo przepisów na zdrowe lody z bananów i zielone koktajle z mrożonymi bananami znajdziesz w naszych książkach "Zielone koktajle.365 przepisów" oraz "Zielone koktajle dla mam i dla dzieci. 365 przepisów", z której spisem treści między innymi zapoznasz się w artykule:  "Zapowiedź książki "Zielone Koktajle dla mam i dla dzieci. 365 przepisów"

Gdzie kupić nasze książki w wersji papierowej?

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/03/gdzie-kupic-ksiazki-z-serii-zielone.html


 foto tytułowe: https://pixabay.com/pl/
Chcesz przepisy na koktajle w postaci magnesów na lodówkę?
https://zielonekoktajle.pl/zestaw

https://zielonekoktajle.pl/zestaw


Oto hit! - sezonowe owoce i warzywa na każdy miesiąc zawsze pod ręką

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/01/najlepszy-sposob-na-motywacje-do.html

Mleko roślinne możesz też zrobić samodzielnie, 
zobacz jak i ZRÓB SAM, to proste!


Kiedy pić koktajle i dlaczego koktajl jest posiłkiem

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/02/kiedy-o-jakiej-porze-pic-koktajle.html

5 zasad co i jak miksować, aby zielone koktajle smakowały dzieciom

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/04/zielone-koktajle-dla-dzieci.htmlhttps://zielonekoktajle.pl/

1 komentarz:

Pobierz bezpłatnie

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...