Najlepsze koktajle z jarmużem + VIDEO

Zestaw najlepszych przepisów na koktajle z jarmużem


Jarmuż to warzywo, którego wartości odżywcze i właściwości zdrowotne były znane i doceniane już w starożytności. Jednak w Polsce wciąż służy bardziej do ozdabiania jedzenia ;) Jarmuż jest idealnym składnikiem koktajlu i jest dostępny aktualnie w każdym markecie w paczkach foliowych (podobnie jak szpinak). Zalecamy jedynie przed jego miksowaniem pozbyć się twardszych fragmentów łodyg, które mogą się nie zmiksować, zwłaszcza jeśli nasz blender jest słabszy.


Jarmuż na zdrowie?


Barwne liście jarmużu (od zieleni do fioletowobrązowych) są skarbnicą białka, błonnika, witamin - przede wszystkim C i K, a także soli mineralnych - zwłaszcza wapnia i potasu, oraz sulforafanu (silny przeciwutleniacz z działaniem antynowotworowym, może uchronić m.in. przed rakiem prostaty, płuc i jelita grubego). Jednak, aby jarmuż zachował jak najwięcej swoich przeciwnowotworowych właściwości, powinien nie być gotowany więcej jak 3-4 minuty na parze. W przeciwnym razie straci swoje prozdrowotne działanie - dlatego też spożywanie jarmużu na surowo w koktajlach jest bardzo wskazane, nie traci on w ten sposób swoich cennych właściwości. Poza tym jarmuż zwiera karotenoidy (beta karoten, luteinę, zeaksantynę).

Zobacz tutaj jak Ola z Maćkiem miksują pyszny koktajl zgodny z zasadami postu warzywno-owocowego (film z PROGRAMU MOTYWACYJNEGO z 2020 roku): Z czym miksować jarmuż w koktajlach?


Jarmuż świetnie komponuje się zarówno w połączeniach bardziej egzotycznych np. z ananasem, jak i z rodzimymi składnikami tak jak nasze sezonowe truskawki. Nie zmienia zbytnio smaku koktajlu jeśli dodamy go np. garść, a zdecydowanie dodaje składniki odżywcze. U nas na blogu też jest sporo przepisów, chociażby tutaj, kliknij na zdjęcia i przejdź do przepisu:


Jarmużowy wymiatacz, koktajl z książki Zielone Koktajle 365 przepisów


Pogromca zmarszczek, koktajl z książki "Zielone koktajle 365 przepisów


Jarmuż z rabarbarem, świetny duet dla smaku i zdrowia


Koktajle miksujemy sezonowo i bardzo różnorodnie w ramach PROGRAMU MOTYWACYJNEGO, program trwa i także możesz dołączyć i miksować z nami. Kliknij tutaj i przeczytaj więcej o programie.

Zobacz tutaj nasze ulubione połączenia koktajli z jarmużem:


Takich grafik mamy więcej, wszystkie je możesz kupić w formie magnesów na lodówkę, zarówno z przepisami jak i z sezonowymi owocami i warzywami, zobacz tutaj, spakowaliśmy je ostatnio razem w komplecie, aby było taniej:

Magnesy w zestawie: https://zielonekoktajle.pl/zestaw 

2 komentarze:

  1. Dwa pierwsze koktajle w moim odczuciu najsmaczniejsze:) Ogólnie świetne zestawienie wielu różnych kompozycji, z którego w pełni skorzystałam:D

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie wszystkie mają coś w sobie i na pewno część z nich sprawdzę. U nas nie ma kuchni bez jarmużu ;)

    OdpowiedzUsuń

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...