Jak i po co używać pestki z awokado w koktajlach?

Pestka z awokado w koktajlu? Tak! Prawdziwy, naturalny superfoods!

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2018/01/jak-i-po-co-uzywac-pestki-z-awokado-w.html

 


Pestka z awokado jest duża i twarda, ciężko wyobrazić sobie jej miksowanie w blenderze. Do koktajli dodajemy ją najczęściej w postaci sproszkowanej.  


Wystarczy wyjąć i wysuszyć pestkę z awokado, np. 2-3 dni na nasłonecznionym parapecie lub kaloryferze, rozbić na części za pomocą młotka i zmiksować na proszek. Blender w którym ją zmiksujesz musi mieć ostre noże, dużą moc i opcję kruszenia lodu. Gdy posiadasz słabszy blender używaj pestki z awokado jak gałki muszkatołowej i ścieraj potrzebną ilość na tarce bezpośrednio przed miksowaniem w koktajlu.

8 powodów, dla których musisz dodać awokado do swoich zielonych koktajli, aby zyskać na zdrowiu, urodzie i nie tylko. Przeczytaj!

 http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/01/dlaczego-awokado-jest-idealnym.html


Pestka z awokado zawiera duże ilości witamin i minerałów, wzmaga naturalne mechanizmy obronne organizmu i poprawia odporność dzięki dużej zawartości antyoksydantów, usprawnia trawienie i chroni układ pokarmowy dzięki dużej zawartości błonnika oraz wykazuje działanie antybakteryjne i antywirusowe.foto tytułowe: https://pixabay.com/pl/


 

Boisz się, że pijąc jedynie koktajle cały dzień zabraknie ci ważnych składników, że dostarczysz za mało kalorii? 
Albo że Twój metabolizm spowolni a mięśnie ucierpią?
Nie bój się. Dieta koktajlowa to nie głodówka! A jadłospisy na koktajle przez cały dzień ułożyliśmy tak aby dostarczyć maksimum składników odżywczych i odpowiednią dla Ciebie ilość kalorii. Sprawdź na https://zielonekoktajle.pl/dieta

 Poczuj się lżej i strać kilogramy dzięki zdrowym koktajlom


https://zielonekoktajle.pl/dieta
 

5 komentarzy:

 1. Jaką ilość takiej pestki można dodać jednorazowo/na dzień?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiem czy jest jakaś ilość ale wiadomo, że jak to z wszystkim lepiej nie przesadzać z ilością :) To się tyczy ogólnie wszystkich produktów spożywczych :)

   Usuń
 2. a ja kroje jeszcze surowa pestke na kawalki i miksuje z reszta skladnikow i smakuje

  OdpowiedzUsuń
 3. Odnośnie pestki z awokado, posiadam informacje (nie pamiętam z jakiego artykułu), że pestka zanim może być spożyta musi być wysuszona. W związku z tym, że wysuszona jest bardzo twarda i trudno ją mielić, to jeszcze świeżą ścieram na tarce na wiórki, suszę na parapecie okiennym i dodaję taką wysuszoną. To najlepszy patencik na zdrowe spożycie pestki i oszczędzanie ostrzy mielących. Polecam.

  OdpowiedzUsuń

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...