czwartek, 14 czerwca 2018

Czy liczyć kalorie do koktajli?

...i dlaczego nie znajdziesz kalorii w serii książek Zielone Koktajle

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2018/06/czy-liczyc-kalorie-do-koktajli.htmlDlaczego koktajle to idealny posiłek dietetyczny? 


  • bomba błonnikowa daje uczucie sytości, sprzyja pozbywaniu się resztek jedzenia z przewodu pokarmowego, czyli regulowaniu przemiany materii. Zielone koktajle zawsze zawierają dawkę błonnika, gdyż ten pod dostatkiem znajduje się w świeżych warzywach i owocach. 
  • redukują łaknienie, a odpowiednio duża podaż witamin odżywia organizm i powoduje, że tracimy "ochotę na coś nie wiadomo na co" 
  • możesz przemycić nawet nielubiane warzywa czy owoce - zielone koktajle to najzdrowszy fast-food, przygotowanie koktajlu nie trwa długo, co często zraża do diet nie lubiących gotowania 
  • różnorodność smaków, tekstury i połączeń składników sprawia że istnieje tyle możliwości na różne koktajle, że nie znudzą się one gdyż możemy codziennie miksować inne smaki. 
  • dodatkowa dawka naturalnej energii, która na diecie bardzo się przydaje 
  • nie obciążają ani żołądka, ani przewodu pokarmowego. Po takim posiłku w niedużym odstępie czasu możemy na przykład poćwiczyć. Nie ma więc wymówek, że przed chwilą zjedliśmy i mamy ciężko na żołądku. Z większym też prawdopodobieństwem te ćwiczenia wykonamy lub pójdziemy pobiegać. 

Premiera najnowszej, czwartej już naszej książki 

"Zielone koktajle odchudzające i dietetyczne. 365 przepisów"

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2018/05/zielone-koktajle-odchudzajace-i.html


Czy liczyć kalorie do koktajli?  Dlaczego nie znajdziesz kalorii w serii książek Zielone Koktajle, a zwłaszcza w najnowszej "Zielone Koktajle odchudzające i dietetyczne. 365 przepisów"?

Z założenia chcemy aby nasze książki inspirowały i rozbudzały zainteresowanie zdrowym żywieniem, a nie były receptą od a do z. We wszystkich książkach z serii "Zielone koktajle. 365 przepisów" nie podawaliśmy kaloryczności poszczególnych przepisów i nie będziemy ich podawać.

Powód?

Uważamy, że kaloryczność naszych przepisów byłaby przekłamana, gdyż nie podajemy ilości gramowej składników a sztuki owoców i warzyw, a jak wiadomo jedna sztuka drugiej nie równa. 
Poza tym kaloryczność owoców i warzyw zależy nie tylko od wielkości, ale tez od jakości, rodzaju, sezonu. Każdy kto zwraca uwagę na kalorie umie je sam policzyć albo zna odpowiednie programy w których umie sobie to szybko wrzucić typu cronometer.com, poza tym zachęcamy często do wymiany składników na inne lub zmiany ilości danego składnika według upodobań i preferencji a to także wpływa na ostateczna ilość kalorii i chyba lepiej je policzyć z faktycznie użytych składników niż mieć "sztucznie" podane w przepisie. 

Wyjątkowo w dziale II DIETETYCZNE koktajle w najnowszej książce umieszczamy koktajle niskokaloryczne, a w nim przepisy na koktajle diet niskokalorycznych i propozycje przepisów mieszczących się do 100 kcal oraz do 200 kcal.(sprawdź SPIS TREŚCI)

Odchudzanie nigdy jeszcze nie było tak przyjemne (oraz spis treści "Zielone koktajle odchudzające i dietetyczne. 365 przepisów)

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2018/06/spis-tresci-i-zapowiedz-czwartej.html

Gdy miksujesz codziennie zielone koktajle warto wiedzieć jak przechowywać składniki do nich, aby były jak najdłużej świeże.


https://zielonekoktajle.blogspot.com/p/ksiazki-z-serii-zielone-koktajle365.html

1 komentarz:

  1. Ja tego nigdy nie liczę bo się nie doliczyłbym. Szkoda czasu na takie głupoty.

    OdpowiedzUsuń

Pobierz bezpłatnie 8 zdrowych koktajli, do których składniki możesz mieć zawsze w domu + BONUS

Nasze książki w sprzedaży

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...