Koktajle wspierające remisję autoimmunologicznego zapalenia tarczycy
Głównym działaniem przy chorobie Hashimoto jest farmakoterapia. Przyjmowanie hormonu nie hamuje dalszej destrukcji tarczycy. Jest on jedynie sztucznie uzupełniany w naszym organizmie, a część objawów (rzadko wszystkie) zostają łagodzone. Dobrze dobrana dieta łagodzi stan zapalny, wspiera pracę układu immunologicznego.
Od dawna zmagasz się z Hashimoto i chcesz poprawić swoją jakość życia?
Chcesz powstrzymać objawy choroby takie jak: wypadanie włosów, zły stan skóry, zmęczenie, problemy z koncentracją, puchnięcie i tycie?
Wesprzyj w naturalny sposób terapię farmakologiczną z naszym ebookiem i wprowadź organizm w stan remisji stosując nasze przepisy oraz tipy z ebooka:
Jak zatem powinna wyglądać dieta osoby zmagającej się z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy i dlaczego koktajle są idealną opcją na zbilansowanie takiej diety?
- Powinna zawierać odpowiednią ilość białka
Dobrze skomponowane koktajle są w stanie uzupełnić naszą dietę o białko, miksować można np. takie źródła białka jak: orzechy, amarantus, komosę ryżową.
- Powinna obfitować w warzywa i owoce
Dostarczają minerałów i witamin, dzięki nim uzupełnimy wszelkie niedobory. Są także źródłem błonnika. Ważna jest różnorodność spożywanych sezonowych warzyw i owoców. Jeśli masz problem z regularnym spożyciem warzyw i owoców, koniecznie włącz do swojego jadłospisu regularne picie jednego koktajlu dziennie.
- Powinna zawierać tłuszcze dobrej jakości
Tłuszcz jest potrzebny do wchłaniania witamin i składników mineralnych. Jest też niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu i prawidłowego tworzenia hormonów. Dlatego pożądane jest większe spożycie kwasów tłuszczowych nienasyconych, a w szczególności wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3. Miksuj w koktajlach orzechy, nasiona, pestki. Dobrym źródłem tłuszczu będzie też awokado.
- Powinna być bogata w błonnik
Sama niedoczynność tarczycy może powodować zaburzenia pracy jelit, prowadzące do problemów z wypróżnianiem. Dlatego niezwykle ważna jest
odpowiednia podaż błonnika w diecie. Warzywa i owoce, które miksujemy w koktajlach są jego znakomitym źródłem. Ważne również w tym kontekście jest odpowiednie nawodnienie. To właśnie koktajl dostarczy nam zarówno błonnika,
jak i nawodni organizm, w przeciwieństwie do soków, które tego błonnika są pozbawione.
Z jakich składników komponować koktajle?
Niedoborów w organizmie osoby zmagającej się z Hashimoto może być bardzo wiele. Badania potwierdziły, że często niewystarczający jest poziom np. żelaza, magnezu, witamin z gr. B. Ważne jest także uzupełnienie poziomu witaminy C, która jest przeciwutleniaczem. Zatem dieta osoby zmagającej się z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy musi być bardzo urozmaicona. Dodatkowo o wiele częściej niż osoby zdrowe osoby cierpiące na Hashimoto zmagają się z celiakią, czy słabiej tolerują nabiał. Podpowiadamy co można miksować w koktajlach, by odżywić swój organizm, a jednocześnie nie prowokować dodatkowych reakcji alergicznych:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz