Czerwone koktajle, czerwone owoce i warzywa, czy kolor ma znaczenie?

Miksujemy w walce ze skutkami stresu i z wolnymi rodnikami



Czerwień oznacza krew, ogień i pożądanie. Jest kolorem namiętności, płodności oraz odwagi. Czerwony znany jest także ze swoich właściwości pobudzających apetyt. Kolor czerwony kojarzymy przede wszystkim z miłością, energią, aktywnością.

Czerwone owoce i warzywa – swój kolor zawdzięczają likopenowi. Uznawany jest za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, zwalczających szkodliwe działanie wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia komórek i zwiększają ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory. Idealne na problemami z ciśnieniem, krążeniem krwi oraz sercem. Czerwone warzywa i owoce cechują się też wysoką zawartością innych przeciwutleniaczy z grupy antocyjanów.
W czerwonych warzywach znajduje się także dużo witaminy B6, C, K oraz potasu, manganu, kwasu foliowego i błonnika.

Miksuj czerwone owoce i warzywa w koktajlach dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego. To również idealne źródło witamin C, K, czy kwasu foliowego, który suplementować powinna każda kobieta w wieku rozrodczym!

Jakie czerwone owoce i warzywa miksować? Oto podpowiedź:


Szukasz koktajli koloru czerwonego KLIKNIJ TUTAJ


Znajdziesz na naszym 
blogu mnóstwo czerwonych koktajli, na przykład takich (kliknij na zdjęcie i przejdź do przepisu):


Walentynkowy koktajl przygotowany z miłością dla ukochanej osoby





Miętowy poprawiacz humoru czyli detoks dla umysłu




Delikatny detoks buraczany łagodny dla żołądka




Walentynkowy koktajl zakochana para maliny i burak




Szukasz koktajli z czerwonym składnikiem? Kliknij na wybrany owoc lub warzywo poniżej i przejdź do koktajli z tym owocem lub warzywem dostępnym u nas na blogu (prościej już się nie da):


Na czerwono miksujemy w ŚRODY w ramach PROGRAMU MOTYWUJĄCEGO  Które czerwone owoce lub warzywa to twój must have w koktajlach?

My uwielbiamy oczywiście arbuza, a teraz sezon w pełni także radzimy korzystać




Hit! Książka wachlarz z przepisami. Dodatkowo w książce znajdziesz również wyliczone makroskładniki każdego koktajlu oraz jego kaloryczność! Książkę możesz zabrać ze sobą gdziekolwiek chcesz, albo trzymać na blacie w kuchni bez strachu, że się zabrudzi (każda strona pokryta jest specjalną powłoką, więc w przypadku zalania czy pochlapania wystarczy przetrzeć)!
Wachlarz to 300 różnorodnych, obrazowych przepisów:


http://zielonekoktajle.pl/wachlarz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...