Trzymam dietę, a nie chudnę!

 Jesz zdrowo, starasz się ćwiczyć, a pomimo wysiłku nie chudniesz? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!


By zrzucić zbędne kalorie powinniśmy trzymać się dwóch podstawowych zasad:
-utrzymywać deficyt kaloryczny;
-włączyć aktywność fizyczną.
Oczywiście to w dużym skrócie :) Dieta, którą zastosujemy powinna być zrównoważona, a aktywność powinniśmy dobrać pod swoje możliwości i preferencje. Ale co jeśli trzymamy się tych zasad, a waga stoi w miejscu? Taka sytuacja potrafi być bardzo deprymująca... Często przyczyną tego stanu rzeczy jest WODA! Tak woda, która zatrzymuje się w naszym organizmie. Jakie są przyczyny zatrzymywania wody w organizmie oraz jak temu zaradzić? Czytaj dalej :) 

Jak schudnąć zdrowo i jak wykorzystać przy tym koktajle?


Przyczyny zatrzymywania się wody w organizmie


O ile zatrzymywanie wody nie jest spowodowane dolegliwościami zdrowotnymi to przyczyny zazwyczaj są prozaiczne. Bardzo często przyczyną jest zbyt małe spożycie wody! Przewrotnie, im mniej wody pijemy, tym więcej nasz organizm zatrzymuje jej w organizmie, by się chronić. To oczywiście mechanizm działania w dużym uproszczeniu. Zadbaj koniecznie o odpowiednią podaż wody! Często również przyczynami złej retencji są nawyki żywieniowe oraz zbyt mała dawka ruchu. Na zatrzymywanie wody ma wpływ spożycie soli oraz jedzenie przetworzonej żywności. Jeśli dopiero wdrażasz zdrowe nawyki do swojej codzienności dla organizmu może być to szokiem. Ważne jest, by w tym momencie wykazać się wytrwałością w dążeniu do celu i nie zaniechać zdrowego stylu życia. Ale są również sposoby na to, by naturalnie wspomóc usuwanie nadmiaru wody z organizmu.

Naturalne sposoby na pozbycie się wody z organizmu

  • Woda, woda i jeszcze raz woda :)
Najważniejsze jest oczywiście regularne nawadnianie. Regularne picie wody powinno stać się naszym nawykiem. Jeśli masz z tym problem spróbuj "smakowej" wody i nie mamy tutaj na myśli takiej z półek sklepowych. Dodaj do wody trochę ulubionych owoców świeżych lub mrożonych. Odstaw na trochę i spróbuj, będziesz zaskoczony! Jeśli zwyczajnie zapominasz o piciu wody skorzystaj z aplikacji, które o tym przypominają. Miej też zawsze przy sobie butelkę i np. zaznaczaj ile wody powinieneś wypić w ciągu następnych np. 2 godzin. 
  • Mniejsze spożycie soli.
Ogranicz spożycie przetworzonej żywności, a sól zastąp w kuchni ziołami, które nadadzą potrawą niepowtarzalnego smaku. Bardzo szybko przekonasz się, że niepotrzebnie używałeś solniczki tak często!
  • Błonnik w diecie
Ważne jest także zwiększenie ilości błonnika (a więc m.in. owoców i warzyw) w diecie. Błonnik jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszych układów pokarmowych.
  • Naturalne diuretyki
Naturalne składniki diuretyczne to np.:
-zielone liście: pokrzywy, pietruszki, kopru, skrzypu, agrestu czy morwy białej; 
-nasiona: chia, błonnik witalny, siemię lniane; 
-warzywa np. bogate w potas pomidory;
-otręby, 
-owoce: arbuzy, truskawki, czereśnie czy bogate w potas: awokado, banany, suszone morele.

Ważne są też składniki bogate w krzem i rutynę, które uszczelniają naczynia krwionośne, czyli np. kasza gryczana, mięta, 
aronia, szczaw.

Forma koktajlu dla osób mających problem z retencją wody jest więc doskonała - nie dość, że dostarczymy pożądanych płynów to jeszcze błonnika 
i substancji odżywczych. Jeśli masz problemy z dostarczeniem odpowiedniej ilości warzyw i owoców to już jeden koktajl dziennie niemalże zapewni minimalne spożycie tych produktów! Jeśli Twoja waga stoi, a Ty chcesz pozbyć się złogów z organizmu i odżywić organizm oraz poprawić retencję wody w organizmie koniecznie powinieneś zapoznać się z naszymi ebookami: Dieta Koktajlowa oraz Koktajle Diuretyczne. Specjalnie na wasze prośby przygotowaliśmy też pakiet tych dwóch pozycji i jest on dostępny w super cenie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...