Jedz i chudnij! Jak koktajle mogą Ci pomóc w odchudzaniu?

Jak schudnąć zdrowo i jak wykorzystać przy tym koktajle?


Odchudzanie, dieta, redukcja - to raczej pejoratywne określenia kojarzące się nam z głodówkami i wyrzeczeniami. Wielu z nas już na samą myśl zamiast motywacji odczuwa zniechęcenie. Nie czarujmy się, kto na własne życzenie godzi się na głodowanie ;)? A co jeśli zrzucanie nadprogramowych kilogramów wcale nie musi być głodówką? No właśnie! Kluczem do sukcesu do trwałej utraty kilogramów jest racjonalne podejście do tematu! Głodówki oscylujące w okolicach 1000 kcal nie są dobre dla naszych organizmów (nie włączając głodówek zdrowotnych mających zupełnie inne funkcje!). Owszem skutkują one często szybkim, często nawet spektakularnym spadkiem wagi, ale nieumiejętne wyjście z głodówki i powrót do starych nawyków sprawia, że kilogramy szybko wracają i to niestety bardzo często ze zdwojoną siłą... Jak się zatem do tego zabrać? Postaramy się rozwinąć temat w powyższym artykule i raz na zawsze rozprawić się z niektórymi mitami.

Deficyt kaloryczny. Co to takiego i jak go uzyskać?


Utrzymanie deficytu kalorycznego warunkuje możliwość spalania tkanki tłuszczowej. Oczywiście są związki, które przyspieszają naszą przemianę materii np. kapsaicyna, ale bez deficytu kalorycznego ŻADNE wspomagacze, suplementy nie dadzą efektu utraty wagi

Ale co to takiego ten deficyt kaloryczny? To ujemy bilans kalorii między całkowitym zapotrzebowaniem organizmu (wynikającym z przeprowadzenia podstawowych funkcji życiowych, trawienia, a także codziennej aktywności), a podażą kalorii (ilością dostarczanych kalorii do organizmu z posiłków i napojów). Tyle teorii, a jak to wygląda w praktyce? W Internecie możemy odnaleźć kalkulatory pozwalające nam obliczyć całkowitą przemianę materii (CPM). Wpisujemy do nich nasze indywidualne wartości (m.in. wzrost, masę ciała, współczynnik aktywności). Wartość, która uzyskujemy to tzw. zero kaloryczne, czyli spożywając daną ilość kalorii ani nie chudniemy, ani nie tyjemy. Aby zatem zacząć zrzucać zbędne kilogramy, powinniśmy odjąć od tej wartości na początek ok. 200-300 kcal. Taka wartość nie jest szokiem dla naszego organizmu i pozwala również na późniejszą regulację, gdy nastąpi zastój w utracie kilogramów, wówczas na spokojnie możemy odjąć kolejne 100-200 kcal i dalej będzie to racjonalne odchudzanie! 


Boisz się, że pijąc jedynie koktajle cały dzień zabraknie ci ważnych składników, że dostarczysz za mało kalorii? Albo że Twój metabolizm spowolni a mięśnie ucierpią?
Nie bój się. Dieta koktajlowa to nie głodówka! A jadłospisy na koktajle przez cały dzień ułożyliśmy tak aby dostarczyć maksimum składników odżywczych i odpowiednią dla Ciebie ilość kalorii. Sprawdź na https://zielonekoktajle.pl/dieta

 Poczuj się lżej i strać kilogramy dzięki zdrowym koktajlom

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2019/07/dieta-koktajlowa-czyli-kilka-dni-na.html

Jak koktajle mogą pomóc w wygenerowaniu deficytu kalorycznego?


Receptury naszych koktajli dają bardzo zróżnicowaną kaloryczność, można bowiem znaleźć takie, które zawierają kilkadziesiąt kalorii, ale też i takie znacznie powyżej 500 kcal. Przy redukcji oczywiście zalecamy te zawierające mniejszą ilość kalorii, choć oczywiście jeśli mamy ochotę na "coś słodkiego" lepszym wyborem będzie zdrowy koktajl (nawet ten wysokokaloryczny) od czekolady. Zachcianki naszych organizmów są zazwyczaj sygnałem niedoborów. I tak np. chęć na słodycze często sygnalizuje niedostatek magnezu w organizmie. Koktajle mają wysoką gęstość odżywczą, czyli w małej objętości znajduje się ogrom witamin i minerałów, spożywając je jesteśmy w stanie w zdrowy i naturalny sposób uzupełnić braki, a nasze organizmy nie będą się domagać dostarczenia ich w inny sposób. Deficyt możemy wygenerować zamieniając 1-2 posiłki dziennie na zdrowy koktajl. Zamiast posiłku, który miałby ok. 400 kcal spożyj koktajl, który ma około 200 i wówczas zyskujesz już 200 kcal. Koktajl dostarczy również porcje błonnika, który pęcznieje w żołądku i pozostawia uczucie sytości. 


Historia Ewy, która być może zmotywuje Cię do działania:

Dieta koktajlowa


Doskonałym sposobem na rozpoczęcie redukcji jest też nasza Dieta koktajlowa. Dzięki niej możemy zacząć proces od całkowitego oczyszczenia organizmu (m.in. ze złogów), przez co dalszy proces odchudzania przebiega łatwiej. Wszystkie związki odżywcze wchłaniane są z jelit prawidłowo i odżywiają nasz organizm. Dieta koktajlowa jest również zbilansowana! To nie głodówka [założenia z diety to przy 1500 kcal: 10-15% białko (40-55g), 30-35% zdrowe tłuszcze (50-60g) i 55-60% węglowodany (200-225g); istnieje możliwość jej dopasowania do indywidualnych potrzeb i opisujemy w ebooku jak to zrobić]. 

https://zielonekoktajle.pl/dieta

Chcesz schudnąć? Zobacz co działa i jak schudnąć na koktajlach1 komentarz:

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...