Po co miksować owoce i warzywa?

Oto 6 zalet płynnej formy warzyw i owoców. Miksujemy na zdrowie zielone koktajle.

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/08/po-co-miksowac-owoce-i-warzywa.htmlZielone koktajle to zielonolistne warzywa zmiksowane z owocami do konsystencji jednolitego koktajlu. Wypicie go jest prostym sposobem na zwiększenie ilości zieleniny w codziennym jadłospisie.

https://vitamoc.pl/

6 zalet koktajli ze zmiksowanych warzyw i owoców

  • Mogą zastąpić praktycznie każdy posiłek.

Koktajl może być śniadaniem, obiadem lub kolacją, ale także deserem, podwieczorkiem czy lekką przekąską. Wszystko zależy od jego składu. Możesz przecież zmiksować zieleninę z jabłkiem i cytryną, ale możesz też dodać superżywność, ziarna, kasze, orzechy, masła orzechowe, mleka roślinne i wiele innych. Zielone koktajle mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek, zwłaszcza jeśli wzbogacimy ich skład o superżywność bogatą w białko i naturalne źródła zdrowych tłuszczów roślinnych.  • Ich przygotowanie wymaga niewiele czasu, więc łatwo i szybko uzyskasz własną bombę witaminową.

Koktajl to zdecydowanie zdrowy fast food. Wrzucasz składniki do blendera, chwila i gotowe.

Nie masz rano czasu? Sprawdź, jak szybko i łatwo przygotować poranne koktajle śniadaniowe.

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/05/poranna-owsianka-w-formie-koktajlu.html


  • Forma płynna posiłku jest wygodna i pozwala na szybsze dostarczenie organizmowi substancji odżywczych.
Nie musisz tracić czasu na gryzienie, a forma płynna koktajlu zdecydowanie przyspiesza proces trawienia, zaś twoje komórki otrzymują składniki odżywcze w tempie ekspresowym.  • Pozwalają na spożywanie substancji odżywczych i składników, które rzadziej uwzględniamy w swoim codziennym jadłospisie.
Nie lubisz brukselki? Zmiksuj ją w koktajlu, a nawet nie poczujesz, że ją zdałeś. Ilość zielonych liści, jaką jesteśmy w stanie spożyć jest niewiarygodna. Zdecydowanie koktajl wygrywa tutaj z sałatką.


https://zielonekoktajle.pl/dieta  • Zielone koktajle oczyszczają organizm z toksyn, usuwają złogi z układu pokarmowego, dodają energii i wigoru, a przy tym smakują wyśmienicie.
Zielone warzywa liściaste zawierają cenne składniki odżywcze, między innymi chlorofil wspomagający oczyszczanie organizmu, a także kwas foliowy i enzymy roślinne. Przyjmowane w postaci koktajli natychmiast trafiają do organizmu i nie tracą nic ze swojej wartości. Wzmacniają układ odpornościowy, poprawiają zdrowie oraz zapobiegają wielu chorobom, a nawet wspomagają ich leczenie.  • Trawienie zmiksowanych składników odbywa się szybciej niż stałego pożywienia, gdyż trafiając do żołądka, są już poddane wstępnej obróbce. Dzięki temu po wypiciu koktajlu czujemy się lżejsi i nieobjedzeni.
Miksuj codziennie świeże #owoce i warzywa, a zobaczysz jak wiele dobrego przyniosą twojemu zdrowiu. Efekty zauważysz gołym okiem już w pierwszych tygodniach.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu, jakie parametry są ważne i jakie blendery się sprawdzą do miksowania koktajli?

Zielone koktajle dają wiele dobrego dla organizmu. Jakich błędów nie popełniać podczas ich przyrządzania i spożywania?

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2015/11/5-bedow-ktore-byc-moze-popeniasz-przy.html

Kiedy pić koktajle i dlaczego koktajl jest posiłkiem

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/02/kiedy-o-jakiej-porze-pic-koktajle.html

Czy wiesz, że istnieje sposób aby zawsze otrzymywać niezwykłą kremową konsystencję koktajli, tzw. smooth?

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/12/jak-uzyskac-kremowa-i-aksamitna.html


Chcesz przepisy na koktajle w postaci magnesów na lodówkę? 

https://zielonekoktajle.pl/zestaw
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...