Wiosna, wiosna ach to ty!

 Co miksować, a czego nie miksować w wiosennych koktajlach?Wiosenne koktajle powinny nas DOWITAMINZOWAĆ i ODŻYWIĆ.

Wiosną już oczekujemy na pierwsze promienie słoneczne, ale to jeszcze nie do końca czas na lekkie i orzeźwiające miksy letnie. Często nasze organizmy są wyjałowione z witamin i minerałów. 

To zdecydowanie czas nowalijek i chwastów. W kolejnych miesiącach pojawią się także szparagi, botwina, pierwsze truskawki. W dalszym ciągu dostarczajmy też do swojego organizmu dobrej jakości tłuszczów np. z orzechów,  ziaren czy nasion.


Szukasz więcej przepisów na wiosenne koktajle? Chcesz wiedzieć więcej na temat wiosennego miksowania koktajli? Już dostępna prawdziwa encyklopedia wiedzy na temat wiosennych koktajli - ebook Wiosenne Koktajle! Zobacz, czego się z niej dowiesz:

Wiosną nie miksuj!


Szczególnie w marcu kuszą nas z półek duże, piękne truskawki, borówki i inne cuda! Pamiętaj jednak, że na te "prawdziwe" musimy jeszcze trochę poczekać... 

Wiosna to też czas, gdy szpinak, sałaty i inna zielenina odchodzą trochę w odstawkę, ich rolę bowiem przejmują chwasty! Nie bój się ich, korzystaj z mocy natury.

Dostępne są jeszcze w sklepach i marketach cytrusy, które zimą są dobrym wyborem choćby ze względu na wysoką zawartość witaminy C, jednak w okresie wiosennym lepiej sięgnąć po pietruszkę, mrożoną czarną porzeczkę, czyli produkty, które zawierają jeszcze więcej witaminy C niż cytrusy. 

Co miksować wiosną?


Chwasty - rolę zieleniny przejmują w naszych koktajlach właśnie one. Są wartościowe pod względem odżywczym i do tego powszechnie dostępne za darmo. Wystarczy wybrać się w oddalone nieco od cywilizacji miejsce i samemu zebrać dobroci natury.

Nowalijki, czyli młode warzywa, dostępne wczesną wiosną. Będą one znakomitą opcją na uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów w naszych organizmach. Nowalijki budzą kontrowersję ze względu na sposób uprawy m.in. nawożenie. Nie rezygnujcie z miksowania nowalijek w wiosennych koktajlach, jednak z rozwagą. Nie należy spożywać zbyt dużo nowalijek, ponieważ mogą zawierać szkodliwe w dużych ilościach azotany.

Wiosna to czas na młode rzodkiewki, szczypiorek i sałatę, ale czy warto miksować w koktajlach nawożone nowalijki?


Młode liście, natka marchewki oraz liście rzodkiewki mają wielokrotnie więcej składników odżywczych niż korzeń. Możesz wykorzystać je w całości, spożywając zieloną część w pysznych koktajlach, w których często nawet nie wyczujesz ich gorzkiego czy ostrego smaku. Spróbuj!

Młode liście to idealny materiał na zielony koktajl - często liście są bardziej wartościowe i bogatsze w składniki odżywcze od korzeni.

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/05/nie-wyrzucaj-lisci-rzodkiewki-marchwi.html

Przykładowe wiosenne koktajle

Spróbuj naszych wiosennych propozycji i korzystaj z darów wiosny:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...