Najlepsze koktajle z ananasem + VIDEO

 Zestaw najlepszych przepisów na koktajle z ananasem


Ananas kojarzy się nam zazwyczaj (niestety!!!) z takim zapuszkowanym w zalewie syropowej. Choć na przestrzeni ostatnich lat wiele się zmieniło i swobodnie można w sklepach dostać świeżego ananasa, który naprawdę jest pyszny i bez cukrowej zalewy ;) Jedyną jego wadą wg nas jest konieczność obierania ;D Dzieci uwielbiają ananasa (to ulubiony owoc naszej Oli!) i można go wykorzystać zarówno do deserów, owsianek jak i koktajli.

Ananasy są smaczne - słodkie, miękkie i mocno aromatyczne. Oczywiście pod warunkiem, że wiesz, jak je wybrać.Ananas na zdrowie?

Ananasy mają wiele wartości odżywczych, a przy tym stosunkowo mało kalorii. Idealnie nadają się do koktajli, gdyż nadają im egzotyczny, słodki smak.  
Ananas wydziela bromelinę, tzn. grupę enzymów proteolitycznych, która wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Ponadto ma właściwości łagodzące ból (szczególnie w medycynie sportowej). Dzięki właściwościom ananasa możliwe jest też obniżenie temperatury ciała podczas gorączki.

Jeśli tylko to możliwe, używajmy owoców świeżych. Ananasy w puszkach w stosunku to tych świeżych są o tyle gorsze, że zawierają dodatkowo cukry
i konserwanty - jedne z największych wrogów dobrej i zdrowej żywności.

Zobacz tutaj jak Ola miksuje pudding chia w wersji PINAKOLADA (film z PROGRAMU MOTYWACYJNEGO z 2020 roku): 

 

Zobacz tutaj jak miksujemy BURAKA z ananasem! (film z PROGRAMU MOTYWACYJNEGO z  2020 roku):

 

Zobacz jak Ola miksuje ananasa na ostro (film z PROGRAMU MOTYWACYJNEGO z 2020 roku):

 

Z czym miksować ananasa w koktajlach?

Ananas sprawdzi się naprawdę w wielu połączeniach. Można go zmiksować zarówno z zielonymi liśćmi, jak i wiórkami kokosowymi. Dzięki niemu zyskujemy fajny egzotyczny, słodki posmak, więc i dzieci i dorośli przepadają za takimi miksami. A gdy tylko mamy ochotę na deser można przygotować świetny pudding chia lub koktajl a'la Pinakolada. U nas na blogu też jest sporo przepisów, chociażby tutaj, kliknij na zdjęcia i przejdź do przepisu:


Jagodowe lody w ananasie


Zielone koktajle w rożnych kombinacjach inspirowane książką Zielone koktajle 365 przepisów


Bomba witamin w porannej dawce koktajlu, dbaj o swoje zdrowie Koktajle miksujemy sezonowo i bardzo różnorodnie w ramach PROGRAMU MOTYWACYJNEGO, program trwa i także możesz dołączyć i miksować z nami. Kliknij tutaj i przeczytaj więcej o programie.

Zobacz tutaj nasze ulubione połączenia koktajli z ananasem:


Takich grafik mamy więcej, wszystkie je możesz kupić w formie magnesów na lodówkę, zarówno z przepisami jak i z sezonowymi owocami i warzywami, zobacz tutaj, spakowaliśmy je ostatnio razem w komplecie, aby było taniej:

Magnesy w zestawie: https://zielonekoktajle.pl/zestaw 

2 komentarze:

  1. Chyba jestem jedyną osobą na świecie, która niekoniecznie przepada za ananasem :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Średnio lubię ananasa, ale koktajle są pyszne!

    OdpowiedzUsuń

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...