Najlepsze koktajle z gruszkami + VIDEO

Zestaw najlepszych przepisów na koktajle z gruszkami


 
Choć mogłoby się wydawać, że gruszki są z nami od zawsze to pochodzą one ze starożytnej Persji i to właśnie już w starożytności doceniani ich właściwości. Grusza to niewielkie drzewo pochodzące z rodziny różowatych. Początkowo uprawiane były tylko w umiarkowanej strefie Eurazji ze względu na wyższe wymagania cieplne od na przykład jabłoni. Aktualnie gruszki możemy zbierać w wielu ogrodach w tym również i naszym ;)

Gruszki na zdrowie?


Oczywiście! Gruszki jako jedne z niewielu owoców zawierają w swoim składzie jod, który wspiera funkcjonowanie tarczycy, są więc polecane osobom które mają problemy z tarczycą np. chorują na Hashimoto.

Zawarty w nich bor wpływa korzystnie na nasz układ nerwowy - wspiera pracę mózgu. Bor także zapobiega wydalaniu wapnia z naszych kości dlatego osoby borykające się z osteoporozą powinny spożywać gruszki jak najczęściej.

Naukowcy również dowiedli, że spożywanie owoców i warzyw z białym miąższem (takim właśnie jakie posiadają gruszki) zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu aż o 50%! Włączenie gruszek do swojej diety jest także wskazane jeśli cierpimy na nadciśnienie posiadają one bowiem spore ilości potasu obniżającego ciśnienie krwi.Zobacz tutaj jak miksujemy gruszki zebrane w naszym ogrodzie (film z PROGRAMU MOTYWACYJNEGO z 2020 roku):Z czym miksować gruszki w koktajlach?


Gruszki ze względu na swoją słodycz doskonale komponują się w wielu połączeniach. My uwielbiamy je na przykład z pietruszką! Wiemy też, że dzieci uwielbiają gruszkowe koktajle i można w nich "przemycać" wiele składników, które chcemy by nasza pociecha skosztowała. Do koktajli gruszkowych śmiało jeśli lubimy możemy też dodawać przyprawy korzenne takie jak cynamon. U nas na blogu też jest sporo przepisów, chociażby tutaj, kliknij na zdjęcia i przejdź do przepisu:

Prosty i smaczny trójskładnikowy koktajl z gruszką


Jesienny koktajl z nutą egzotyki i słońca


Koktajl nie tylko dla MikołajaJesienna owocowa bomba witaminowa

Koktajle miksujemy sezonowo i bardzo różnorodnie w ramach PROGRAMU MOTYWACYJNEGO, program trwa i także możesz dołączyć i miksować z nami. Kliknij tutaj i przeczytaj więcej o programie.

Zobacz tutaj nasze ulubione połączenia koktajli z gruszkami:


Takich grafik mamy więcej, wszystkie je możesz kupić w formie książki wachlarz. 

Poręczna forma książki, którą możesz zabrać ze sobą gdziekolwiek chcesz, albo trzymać na blacie w kuchni bez strachu, że się zabrudzi - KSIĄŻKA WACHLARZ!
Ponad 300 przepisów z oznaczoną kalorycznością i makroskładnikami:2 komentarze:

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...