żurawina + banan + cytryna + szpinak

Zielony koktajl zmiksowany blenderem ręcznym, spróbuj!
Składniki:

garść świeżego szpinaku
2 banany

wyciśnięty sok z 1/2 cytryny
1 łyżka suszonej żurawiny
200 ml wody

Zmiksuj (nawet blenderem ręcznym jak Ela) i pij na zdrowie :)
 

więcej u Eli Prill na: Odłoż tę chochlę Jadźka


https://zielonekoktajle.pl/dieta 
 
Chcesz przepisy na koktajle w postaci magnesów na lodówkę?


ŻURAWINA suszona zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby przyzębia i próchnicę, wrzody żołądka, infekcje dróg moczowych, a także choroby serca. Wszystko to dzięki bardzo silnym przeciwutleniaczom, poliantocyjanidom więc świetnie nadają się jako dodatek do ZIELONYCH KOKTAJLI, zwłaszcza tych o działaniu prozdrowotnym.


Istnieje cała lista zaburzeń i chorób, na które lekarstwem może być suszona żurawina.
 • Infekcje dróg moczowych. Żurawina zmniejsza ilość bakterii E. coli, która wywołuje stany zapalne tych miejsc, a przy tym osłania drogi moczowe, by E. cola nie osadzała się na nich. Owoc pomaga także osobom, które mają problemy ze zbyt częstym oddawaniem moczu i niewypróżnianiem pęcherza do końca. Żurawina jest zalecana osobom szczególnie narażonym na infekcje dróg moczowych, np. po udarze lub cierpiącym na zaburzenia neurologiczne.
 • Choroby dziąseł. Owoce żurawiny w znaczącym stopniu przeciwdziałają rozwojowi bakterii często występujących w jamie ustnej. Dzięki temu rzadziej występują choroby dziąseł, przyzębia i śluzówki.
 • Wrzody żołądka. Podobnie jak w przypadku dróg moczowych, substancje zawarte w żurawinie stanowią barierę przed osiadaniem na ścianach narządów wewnętrznych bakterii.
 • Choroby serca. Żurawina nie tylko zmniejsza ryzyko chorób serca, ale także dzięki blokowaniu utleniania się cholesterolu, nie pozwala na zatykanie się naczyń krwionośnych oraz powstanie zakrzepów. Działanie żurawiny rozszerza także naczynia krwionośne, co sprawia, że zdrowa dieta dla osób zagrożonych ryzykiem miażdżycy i zakrzepów powinna zawierać ich jak najwięcej. ŻURAWINA zarówno świeżą jak i suszona czy mrożona idealnie nadaje się do koktajli
 • https://zielonekoktajle.blogspot.com/2018/12/zurawina-jako-skadnik-lub-dodatek-do.html


 • Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Celowane koktajle

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...