sobota, 29 sierpnia 2015

świeże figi + chia + mleko roślinne

Śniadanie które doda energii i sprawi że metabolizm będzie działał poprawnie przez cały dzień i tłuszcz się nie będzie odkładałSkładniki:


2,5 łyżki nasion chia
1 szklanka mleka (z migdałów, soi, mleka kokosowego) lub domowego
1 łyżeczka (syropu z agawy, syropu klonowego, miodu),
ekstrakt waniliowy lub sproszkowana wanilia
figi


 

przygotowanie:
Połącz wszystkie składniki w słoiczku i dobrze wymieszaj, umieść pudding w lodówce na noc. W między czasie przemieszaj pudding do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Rano dodaj ulubione owoce, ja proponuję dzisiaj figi 


więcej na profilu u Agnieszki Szczepaniak https://www.facebook.com/AgnieszkaSzczepaniakTrenerPersonalnyNasiona szałwi hiszpańskiej (chia) polecamy ze sprawdzonego źródła z rabatem 10% na hasło: zielonekoktajle http://www.yerbamatestore.pl/search.php?text=chia

http://intenson.pl/chia/NASIONA CHIA czyli nasiona szałwi hiszpańskiej idealnie nadają się jako dodatek do ZIELONYCH KOKTAJLI.
Przede wszystkim są tzw. super żywnością (czyli charakteryzujące się dużą zawartością cennych dla organizmu składników) oraz zwiększają gęstość i nadają konsystencję koktajlom. Dzięki swojej właściwości absorpcji płynów, odpowiednio wcześniej namoczone i dodane do koktajlu uwalniają wodę stopniowo w organizmie przedłużając poziom i stopień nawilżenia.

Smak nasion CHIA jest w sumie żaden, smakują tym płynem, którym zostały wcześniej namoczone (9-cio krotnie zwiększają bowiem swoją objętość w płynie w ciągu kilkunastu-kilkudziesięciu minut). Jeśli namoczysz je więc w wodzie, nie będą miały smaku, jedynie galaretowata konsystencję, jeśli w soku owocowym smakować będą owocowo, a jeśli np. w mleku roślinnym to tymże mlekiem, proste. Nasiona szałwii hiszpańskiej nie zmieniają więc smaku zielonych koktajli, jeśli dodasz je bez namaczania to po kilkunastu minutach wchłoną płyn koktajlu i go mocno zagęszczą.

więcej o nasionach CHIA: https://www.facebook.com/notes/zielone-koktajle/nasiona-chia/633581440122021


http://zielonekoktajle.blogspot.com/2015/12/jak-zrobic-najprostszy-pudding-z-chia.html


W sklepach są ryżowe, migdałowe, owsiane, sojowe, kokosowe, waniliowe… wybór jest duży, jednak cena odstrasza

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2015/11/jak-zrobic-samodzielnie-w-prosty-szybki.html

3 komentarze:

Nasze książki w sprzedaży z rabatem

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...