Cała prawda na temat odchudzających koktajli! Koniecznie przeczytaj!
Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, czy utrzymać wagę, koktajle są doskonałym sposobem na urozmaicenie diety. Pijąc codziennie zmiksowane owoce i warzywa, często z dodatkiem innych nieprzetworzonych, naturalnych produktów, dostarczamy organizmowi witamin, składników mineralnych i błonnika, wzmacniamy układ pokarmowy, zapobiegamy wielu chorobom, wspomagamy leczenie, odchudzanie lub regenerację.
Koktajle mogą stanowić przekąskę, napój, a jeśli dobrze je skomponujemy – również pełnowartościowy posiłek. Dzięki nim możemy także uniknąć odkładania się tkanki tłuszczowej i zyskać wymarzoną zgrabną, smukłą sylwetkę.
Marzysz o tym, by zrzucić zbędne kilogramy bez wyrzeczeń i nie katując swojego organizmu? Mamy dla Ciebie ebook KOKTAJLE ODCHUDZAJĄCE, w którym znajdziesz 30 odchudzających przepisów oraz wskazówki jak redukować wagę w zdrowy i rozsądny sposób:
Ebook w formacie pdf, który otworzysz na każdym urządzeniu, komputerze, tablecie, telefonie lub wydrukujesz.
Które koktajle możemy nazywać odchudzającymi?
Koktajle odchudzające możemy podzielić na 2 kategorie:
- koktajle naturalnie wspomagające odchudzanie, ze względu na dodatki wspomagające odchudzanie: naturalne spalacze tłuszczu, składniki naturalnie regulujące gospodarkę cukrową, składniki redukujące łaknienie.
- Koktajle niskokaloryczne, które ze względu na mała ilość kalorii mogą wspierać generowanie deficytu kalorycznego.
Dlaczego koktajle są idealnym posiłkiem dietetycznym?
• Dzięki błonnikowi, zawartemu głównie w świeżych owocach i warzywach, koktajle dają uczucie sytości i sprzyjają regulowaniu przemiany materii.
• Redukują łaknienie, a odpowiednio duża dawka witamin i składników mineralnych odżywia organizm i powoduje, że tracimy ochotę na podjadanie między posiłkami.
• Przygotowanie koktajli jest łatwe i zabiera mało czasu (można je więc nazwać „najzdrowszymi fast foodami”).
• Są różnorodne – możemy dowolnie łączyć składniki i tworzyć różne smaki.
• Dodają energii.
• Nie obciążają przewodu pokarmowego, dlatego po ich spożyciu nie czujemy się ociężali i możemy poćwiczyć albo pobiegać.
Jak to jest z tymi koktajlami? Czy naprawdę koktajle pomogą nam schudnąć? A jeśli zależy Ci na przytyciu, czy w takim razie powinieneś unikać koktajli jak ognia?
Nie liczmy na to, że dzięki codziennemu piciu zielonych koktajli osiągniemy wymarzoną sylwetkę, a tkanka tłuszczowa magicznie zniknie z wybranych części ciała. Możemy jednak podjąć pewne działania, które w połączeniu ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną pozwolą nam uzyskać upragnione efekty.
Metody na redukcję tkanki tłuszczowej:
Naturalne przyspieszacze przemiany materii
Dodawaj do koktajli razem z owocami i warzywami przyprawy, które nie tylko wyostrzą ich smak, ale także mają właściwości przyspieszające przemianę materii. Odchudzaniu sprzyjają między innymi: cynamon, chili, imbir, kardamon czy kurkuma. To niewiarygodne, ale zaledwie szczypta tych przypraw może znacznie przyspieszyć spalanie kalorii, a przy tym uregulować metabolizm i zmniejszyć apetyt.
Zielony koktajl jako posiłek
Uczyń swój zielony koktajl codziennym posiłkiem – zastąp nim pierwsze lub drugie śniadanie, podwieczorek czy kolację. Nie miksuj wyłącznie garści szpinaku z sokiem jabłkowym – po wypiciu takiego koktajlu od razu staniesz się głodny. Skomponuj go tak, aby sycił i dostarczał maksimum wartości odżywczych. Pij go wolno, delektując się smakiem i powoli mieszając każdy łyk ze śliną, co spowoduje uaktywnienie enzymów trawiennych.
Jak oszacować kaloryczność koktajlu i jak nią sterować w zależności od potrzeb?
Trudno przewidzieć ostateczną gramaturę koktajlu ze względu na różną wielkość oraz soczystość owoców i warzyw w zależności od pory roku. W wielu przepisach zachęcamy do wymiany składników lub modyfikacji ich ilości według własnych upodobań i preferencji, co wpływa na wartości kalorii. Każdy, kto zwraca uwagę na kalorie, może oczywiście oszacować ilość w kalorii w danym koktajlu, który chce spożyć, ważąc poszczególne produkty i sprawdzając w odpowiednim programie/aplikacji (nie będziemy podawać tutaj nazw, ale naprawdę jest tego w Internecie sporo). Tutaj na przykładzie podajemy jak dany koktajl może zmienić swoją kaloryczność i np. sprzyjać odchudzaniu, albo tyciu w zależności od indywidualnych potrzeb:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz