Zrzuć zbędne kilogramy razem z koktajlami!

 Naturalne sposoby na ekstra sylwetkę bez efektu jojo!


Podstawą diety redukcyjnej jest deficyt kaloryczny. Bez niego nie mamy co liczyć na to, że magicznie schudniemy! Są jednak produkty, które podkręcają nasz metabolizm i mogą przyczynić się do utraty masy ciała. Możemy je oczywiście dodawać do naszych koktajli!

Produkty podkręcające metabolizm i wspierające odchudzanie to np.:

Imbir - wykorzystywany jest jako środek rozgrzewający - to naturalny termogenik, który zwiększa temperaturę ciała i tym samym przyspiesza metabolizm. Działa także oczyszczająco oraz wspomaga metabolizm organizmu, co przyczynia się do szybszego spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. To również naturalny środek hamujący apetyt, więc odchudzanie z jego udziałem może być znacznie łatwiejsze.

Ocet jabłkowy - składniki w nim zawarte przyspieszają rozszczepianie się tłuszczów. Jeśli więc stosujemy racjonalną dietę ograniczającą ilość kalorii ocet dodatkowo pomoże organizmowi w zużyciu zapasów tkanki tłuszczowej. Udowodniono również, że spożycie octu jabłkowego wraz 
z posiłkiem reguluje gospodarkę glikemiczną!

Kakao - obniża produkcję hormonu stresu - kortyzolu, który odpowiada za odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Koktajl z jego zawartością sprawdzi się idealnie, 
gdy będziesz mieć ochotę na "coś słodkiego".

Chili,  pieprz cayenne - kapsaicyna, czyli składnik chili pobudza metabolizm. Spożycie przyprawy przyspiesza spalanie tłuszczów oraz zmniejsza poziom trójglicerydów we krwi, a co za tym idzie, obniża cholesterol.

Cynamon - skutecznie hamuje apetyt, podobnie jak imbir jest też termogenikiem podkręcającym metabolizm. Przyprawa ta reguluje gospodarkę insulinową oraz poziom cholesterolu.

Zielona herbata - odchudza, pobudzając metabolizm. Odpowiadają za to katechiny, które usprawniają metabolizm dzięki aktywności enzymów trawiennych. Substancje te hamują także wchłanianie tłuszczu i glukozy z pożywienia.

Na grafice więcej inspiracji, jakie produkty stosować w koktajlach odchudzających:


Czy koktajl wspomagający redukcję musi być niskokaloryczny?


Nie! Zacznijmy od tego, że jeden koktajl nie będzie miał wpływu na wynik Twojej ogólnej diety. 
Decydujący jest ogólny bilans kaloryczny dzienny/tygodniowy/miesięczny. 
W uproszeniu: żeby schudnąć musisz spożywać mniej kalorii niż spalasz. Każdy organizm nawet jak śpi, odpoczywa spala określoną liczbę kalorii. Energia jest nam potrzebna do choćby oddychania, termoregulacji itd.. 
Nie warto zatem inwestować w głodówki, których celem jest jedynie spektakularna utrata masy ciała, której często niestety towarzyszy tak samo spektakularny efekt jojo :( Często takie diety kończą się poważnymi problemami zdrowotnymi takimi jak zaburzenia gospodarki cukrowej organizmu (insulinoopornością, czy w dalszych etapach cukrzycą) i/lub zaburzeniami odżywiania. Koktajle na diecie odchudzającej mogą mieć zarówno poniżej 100 kcal, jak i 300-400 kcal, zależy jaką rolę mają pełnić, czy będą tylko przekąską, czy zastąpią np. śniadanie.


Marzysz o tym, by zrzucić zbędne kilogramy bez wyrzeczeń i nie katując swojego organizmu? Mamy dla Ciebie ebook KOKTAJLE ODCHUDZAJĄCE, w którym znajdziesz 30 odchudzających przepisów oraz wskazówki jak redukować wagę w zdrowy i rozsądny sposób:
Ebook w formacie pdf, który otworzysz na każdym urządzeniu, komputerze, tablecie, telefonie lub wydrukujesz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...