Pyszny letni warzywny koktajl, kwintesencja lata!

 Wytrawny warzywny orzeźwiający koktajl z nutką mięty, musisz spróbować!


Ale jak to? Warzywny koktajl???


Zazwyczaj jeśli chodzi o warzywne koktajle ograniczamy się do sklepowych wynalazków typu sok pomidorowy ew. wielowarzywny ;) A szkoda! Wbrew pozorom z warzyw możemy wyczarować równie smaczne (a może nawet smaczniejsze?) połączenia co z owoców! Oczywiście wszystko jest kwestią doboru składników i dodatków. Co można np. dodać do warzywnych koktajli, by podkręcić ich smak? Zobacz na grafice poniżej:Zielony groszek w koktajlach


Koktajle warzywne są doskonałą metodą na to, by włączyć do swojej diety więcej warzyw nawet gdy za nimi nie przepadamy. Pamiętajmy, że zalecane jest spożycie ok. 400g warzyw i owoców dziennie (z przewagą warzyw). Warzywa doskonale nawadniają i uzupełniają niedobory witamin i minerałów, a niektóre są też doskonałym źródłem białka (strączkowe).  I właśnie koktajl ze źródłem białka zaprezentujemy w tym wpisie. Zielony letni koktajl pochodzi z naszego ebooka Warzywne Koktajle i głównym składnikiem jest groszek, który jest świetnym źródłem białka, ale nie tylko! Groszek zielony obfituje w witaminy z grupy B (między innymi B9, czyli kwas foliowy) oraz witaminę A, C, E i K. Zawiera dużo żelaza, a także potas, fosfor, cynk, magnez i wapń. Posiada też sporo błonnika, co jest korzystne dla naszego układu pokarmowego. My uwielbiamy zielony groszek w koktajlach, po za sezonem używamy mrożonego. 

Zielony letni koktajl


Składniki na 1-2 porcje:

nieduża kalarepa
1/2 szklanki groszku
1/2 małej cukinii
kilka listków świeżej mięty
szklanka mleka roślinnego, np. migdałowego


Przygotowanie:

Umyj i obierz warzywa, zmiksuj z mlekiem roślinnym do jednolitej konsystencji i podawaj natychmiast.

Koktajl zawiera:

Kcal: 181
B: 10g
T: 5,8G
W: 17,9G

WARZYWNE koktajle to ZDROWE KOKTAJLE niskofruktozowe, skomponowane z warzyw. Ebook w formacie pdf, który otworzysz na każdym urządzeniu, komputerze, tablecie, telefonie lub wydrukujesz.

Mleko roślinne możesz też zrobić samodzielnie, 
zobacz jak i ZRÓB SAM, to proste!
http://zielonekoktajle.blogspot.com/p/zrob-sam.html

W sklepach są ryżowe, migdałowe, owsiane, sojowe, kokosowe, waniliowe… wybór jest duży, jednak cena odstrasza

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2015/11/jak-zrobic-samodzielnie-w-prosty-szybki.html


5 komentarzy:

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...