Najlepsze koktajle z pokrzywą i jak zrywać pokrzywę do koktajli + [VIDEO]

Zestaw najlepszych przepisów na koktajle z pokrzywą

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/07/najlepsze-koktajle-z-pokrzywa-video.html

 

Tak, to już sezon na pokrzywę, rośnie wszędzie!
Pokrzywa to zwykły chwast o niezwykłych właściwościach. Teraz, kiedy liście młodej pokrzywy są najsmaczniejsze, nie zapominaj o niej miksując codziennie zielone koktajle. Miksujemy chwasty majowe.

Zobacz tutaj jak miksujemy go w koktajlu (film LIVE z wyzwania majowego w 2019 roku):

Zobacz tutaj jak miksujemy go w koktajlu (film z PROGRAMU MOTYWACYJNEGO z 2020 roku):


Czy pokrzywa w koktajlu parzy?


Nie, przy zbieraniu jej, musisz uważać, bo może poparzyć, nałóż najlepiej rękawiczki, ale podczas miksowania traci swoje właściwości. Niektórzy przelewają ją też wrzątkiem, ale to nie daleko by nie parzyła, ale dlatego by pozbyć się ewentualnych odchodów dzikich zwierząt, na przykład moczu lisa.
Jeśli zbierasz pokrzywę z własnej działki lub pobliskiej łąki, a nie z lasu, nie musisz przelewać jej wrzątkiem, wystarczy umyć pod bieżącą wodą.


Jak zbierać pokrzywę na koktajl?


Najlepiej zrywać tylko górne, młode liście, wtedy są najsmaczniejsze, soczyste i nieprzesuszone oraz bez włókien. Ważne aby pokrzywa podczas zbiorów nie kwitła, bo wówczas wszelkie cenne wartości przechodzą z liści do kwiatów
lub nasion. Dlatego taka wczesna w kwietniu i maju a nawet czasem i w czerwcu jest najlepsza. Potem szukaj młodszych pędów. Pokrzywa rosnąca w miejscach lekko zacienionych jest bardziej krucha i soczysta, gdyż mocne nasłonecznienie wysusza i utwardza liście. Pokrzywę zbieramy w gumowych rękawiczkach, aby się nie poparzyć, a do miksera wrzucamy ją po dokładnym umyciu. Gdy zmiksujecie ją z owocami - jej właściwości parzące zniwelują się podczas rozdrabniania.


Z czym miksować pokrzywę w koktajlach?


Jest wiele pysznych połączeń, u nas na blogu też jest sporo przepisów, chociażby tutaj, kliknij na zdjęcia i przejdź do przepisu:

Odchudzający koktajl z młodą pokrzywą wspomagający metabolizm


Właśnie zaczyna się sezon na chwasty. Zmiksuj pokrzywę z owocami i ciesz się zdrowiem oraz witalnością przez całą wiosnę!

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/03/zielony-koktajl-z-pokrzywa-krolowa.html


Mamy dla Ciebie super TIP.
Pokrzywa w koktajlach nie nadaje intensywnego smaku i nie musisz mieć przepisu specjalnie na użycie pokrzywy. Możesz nią zastąpić w przepisie na przykład szpinak :-) Smacznego!

Koktajle miksujemy sezonowo i bardzo różnorodnie w ramach PROGRAMU MOTYWACYJNEGO, program trwa i także możesz dołączyć i miksować z nami. Kliknij tutaj i przeczytaj więcej o programie.


Zobacz tutaj nasze ulubione połączenia koktajli z pokrzywą:

https://zielonekoktajle.pl/sezonoweTakich grafik mamy więcej, wszystkie je możesz kupić w formie magnesów na lodówkę, zarówno z przepisami jak i z sezonowymi owocami i warzywami, zobacz tutaj,spakowaliśmy je ostatnio razem w komplecie, aby było taniej
https://zielonekoktajle.pl/zestaw

https://zielonekoktajle.pl/zestawZobacz też planszę z aktualnie sezonowymi owocami i warzywami TUTAJ:

https://zielonekoktajle.pl/sezonowe
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...