Kilka dni przypominających, po poście Dąbrowskiej + [VIDEO]

Dieta owocowo-warzywna i co dalej?

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/05/kilka-dni-przypominajacych-po-poscie.html


Jakiś czas temu, w styczniu, Maciek był 3 tygodnie na poście według zasad które propaguje w Polsce dr. Dąbrowska.
Schudł ... 10 kg i do dziś utrzymuje tą wagę.
Zobacz tutaj o tym pisał więcej:

Oczyściłem organizm i czuję się jako nowo narodzony

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/02/jak-schudem-10-kilo-w-trzy-tygodnie.html


W międzyczasie po okresie wychodzenia zrobił sobie tak zwany tydzień przypominający.
Nie był on już tak restrykcyjny, ale pił od poniedziałku do piątku tylko koktajle, tutaj zrobił z tego relację i wszystko możesz obejrzeć dzień po dniu:
Kilka słów zrozumienia dla postu, tak nie naukowo, aby po prostu obrazowo pojąć jego zasadę:

Post owocowo-warzywny to rodzaj oczyszczenia organizmu. Bardzo ważne jest wychodzenie z niego, tyle dni ile pościłeś tyle przynajmniej musisz wychodzić, czyli bardzo ostrożnie wracać do "normalnego" jedzenia. Post owocowo-warzywny to trochę głodówka, bo dostarczasz bardzo mało kalorii, zdecydowanie poniżej zapotrzebowania. Ponieważ jednak nie dostarczasz wysokoenergetycznej żywności (przede wszystkim tłuszczu) to nie działa na organizm tak jak głodzenie się zbyt niską ilością kalorii, tylko po kilku dniach włącza się tak zwane odżywianie endogenne (wewnętrzne) i organizm zaczyna "usuwać" niepotrzebne mu złogi. Oczyszcza się, bo pobiera niezbędną do przeżycia energię z wewnątrz. A jak wiadomo jak ma zacząć zjadać sam siebie to zacznie od wszystko co mu zbędne, co chore, co toksyczne.

Nie każdy umie przejść post, bo to trudna dieta. Wymaga dokładnego trzymania zasad, gdyż każde odstępstwo powoduje wybicie się z odżywiania wewnętrznego, a wtedy głodzimy się ze szkodą dla organizmu. 
Aby prawidłowo przejść post warto znać wszystkie zasady, zapoznać się z wykładami dr Dąbrowskiej (na youtubie są dostępne), przeczytać książki opisujące dokładnie tą dietę.

Nasze booki z przepisami na POST KOKTAJLE są dla osób, które znają dietę owocowo-warzywną, wiedzą jak stosować post. To inspiracja i pomysły jak miksować stricte według zasad a nadal zachować smak i różnorodność. Poza tym na poście często, gdy już włączy się odżywianie wewnętrzne tracimy ochotę na jedzenie, a nie możemy dopuścić, aby w ogóle nic nie jeść!
To właśnie wtedy koktajle są świetna alternatywą.


https://zielonekoktajle.pl/postkoktajleDużo łatwiej "wmusić" w siebie pyszny i pachnący koktajl pijąc go niż zjeść posiłki. Dużo szybciej zmiksować raz dwa świeże owoce i warzywa i przygotować posiłek.

Ebook z POST KOKTAJLAMI to ebook z PRZEPISAMI i jadłospisami na 28 dni!
To 70 przepisów zgodnych z dietą Dąbrowskiej i wytycznymi postu owocowo-warzywnego. 70 różnorodnych przepisów, sprawdź SPIS TREŚCI i przekonaj się jak smacznie, pysznie i różnorodnie można przeprowadzić głodówkę.


Jeśli znasz post dr Dąbrowskiej i potrzebujesz inspiracji chodź zobacz tutaj: https://zielonekoktajle.pl/postkoktajle

Najlepszy sposób na dietę Dąbrowskiej - POST KOKTAJLE
Różnorodnie i smacznie, sprawdź nasze sprawdzone przepisy na post owocowo-warzywny wraz z jadłospisami na aż 28 dni postu.
Ebook w formacie pdf, który otworzysz na każdym urządzeniu, komputerze, tablecie, telefonie lub wydrukujesz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...