Jak schudłem 10 kilo w trzy tygodnie pijąc KOKTAJLE

Oczyściłem organizm i czuję się jako nowo narodzony

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/02/jak-schudem-10-kilo-w-trzy-tygodnie.htmlPo Nowym Roku zdecydowałem się kolejny raz przeprowadzić dietę owocowo-warzywną. Planowałem przestrzegać zasad postu dr. Dąbrowskiej przez 3 tygodnie, a potem tyle samo prowadzić dietę zdrowego żywienia, czyli wychodzenie starą metodą. Jednak po 18 dniach miałem już - 10 kg na wadze, za szybko mi leciała i zdecydowałem zakończyć post kilka dni wcześniej.

Uwielbiam oczyszczanie dieta owocowo-warzywną, człowiek oczyszcza nie tylko ciało ale i umysł, a efekty uboczne jakimi jest utrata wagi i poprawa samopoczucia, są tak mocno motywujące, że to chyba jedna z nielicznych diet, które jestem w stanie wytrzymać.

Różnorodnie i smacznie, 

sprawdź nasze sprawdzone przepisy na post owocowo-warzywny

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/01/najlepszy-sposob-na-diete-dabrowskiej.html


Posty oczyszczające stosujemy u nas w rodzinie już kilkanaście lat a post, który przeprowadziłem w styczniu tego roku to już mój któryś z kolei. Wracam do oczyszczania najczęściej gdy minie dłuższy czas, kilkanaście miesięcy czy parę lat i nie ukrywam, że głównym powodem napędzającym mnie do działania jest chęć nie tylko oczyszczenia ale i zgubienia wagi. Teraz zdecydowanie okres świąteczny mi nie służył ;-)

Na początku miałem ochotę gotować i wymyślać  ciekawe dania, ale jak zwykle szybko dopada mnie brak apetytu. Pierwsze dni postu zawsze są trudne, zanim włączy się odżywianie wewnętrzne, ale po kilku dniach nic mi nie smakuje i wtedy zawsze ratowałem się koktajlami. Nie dość, że szybko można je przygotować, nawet na zapas w ciągu dnia, to jestem w stanie je przełknąć nawet gdy nie mam ochoty jeść.

Koktajle mega pomagają na tej diecie, w tym roku to już w ogóle 90% mojego jedzenia na poście to były koktajle owocowo-warzywne, nie tylko z surowych owoców i warzyw ale także z pieczonych i gotowanych. Wszystkie najlepsze i sprawdzone przepisy zebraliśmy w jednym miejscu, naszym ebooku, w którym ostatecznie, zamiast 30 (jak planowaliśmy) jest aż 70 przepisów na koktajle zgodne z wytycznymi postu.

Ile piłem koktajli dziennie? Trudno powiedzieć, na początku więcej jadłem, bo musiałem przeżuwać, po kilku dniach jedzenie mi nie smakowało, piłem przede wszystkim koktajle. Czasem więcej, czasem mniej, one też rożnie sycą. Te z pieczonymi warzywami korzeniowymi są bardziej sycące, te z zieleniną i grejpfrutem to jak picie bardziej. Zależało mi aby było różnorodnie, bo na poście masz tak ograniczoną liczbę składników do jedzenia, że czasem wydaje ci się, że nie ma co jeść....

Chodź, przeczytaj więcej TUTAJ

https://zielonekoktajle.pl/postkoktajlehttps://zielonekoktajle.pl/postkoktajle


Edit:
Jeśli nie znasz postu owocowo-warzywnego ani diety dr. Dąbrowskiej to nie jest ebook dla ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą dieta koktajlową zbilansowaną: kliknij tutaj: DIETA KOKTAJLOWADieta owocowo-warzywna i co dalej?

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/05/kilka-dni-przypominajacych-po-poscie.html

6 komentarzy:

 1. Czy pojawił się ból głowy w pierwszych dniach? Próbowałam tej diety i miałam okropne migreny. Wyczytałam, że to przez oczyszczanie się organizmu. Pozdrawiam, podziwiam, pozytywna zmiana ������������������

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym razem obyło się bez bólu głowy, ale przy pierwszym poście miałem okropne bóle głowy prawie dwa dni... W ogóle na tej diecie trudne są pierwsze dni, a potem następuje jakieś dopalenie energetyczne bo nagle człowiek odzywa i ma ma podwójną moc :)

   Usuń
 2. Czy jest to zdrowe i bezpieczne rozwiązanie przy insulinooporności i pcos :) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej zawsze skonsultować się z lekarzem, a i lekarza dobrze wybrać, bo znam takich co nie znają zasad tej diety a z góry są przeciwni, ale tez znam osoby, które wyszły z wielu chorób (także tych o których piszesz? zaczynając od postu a potem stosując odpowiednią dietę według wskazań dietetyka. (czasem nie chodzi o wykluczanie pokarmów a ich odpowiednie ilości i łączenie. My nie jesteśmy ani dietetykami ani lekarzami, więc jak ktoś jest chory to najlepiej zawsze przed podejmowaniem jakiekolwiek decyzji żywieniowo-dietetycznej konsultować się z lekarzem któremu ufasz.

   Usuń
 3. Chyba poważnie się nad tym zastanowię

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię koktajle, dlatego mam ochotę spróbować.

  OdpowiedzUsuń

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...