czwartek, 29 października 2015

dynia + konopie + sezam + jabłko + banan

Wysokobiałkowy koktajl z dynią i białkiem z konopi dla aktywnych

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2015/10/dynia-konopie-sezam-jabko-banan.html


Składniki:

1/2 dyni hokkaido 
1 mały jogurt sojowy
1 łyżka białka konopnego
1 jabłko 
1 banan 
1 łyżeczka sezamu

więcej na: http://foodmania-przepisy.blogspot.com/2015/10/biakowy-koktajl-z-dynia.htmlhttp://intenson.pl/bialko-konopi-proszek/

BIAŁKO KONOPNE to białko z nasion konopi w proszku, świetnie nadają się jako dodatek do ZIELONYCH KOKTAJLI, choć niestety lub stety nie mają one takich właściwości, o jakich część z nas myśli słysząc hasło konopie:)  Białko konopne otrzymuje się przez wytłoczenie oleju z nasion, wysuszenie pozostałości oraz zmieleniu.

Przede wszystkim jest tzw. super żywnością (czyli charakteryzują się dużą zawartością cennych dla organizmu składników)
Z biologicznego punktu widzenia jakość białka konopi jest najwyższej jakości i można je porównać do białek jajka czy mięsa, zajmuje 2 miejsce w świecie roślin zaraz po soi, jednak białko konopne jest łatwiej przyswajalne przez organizm niż białko sojowe. Jest wolne od cholesterolu i niezdrowych kwasów nasyconych. Różnorodność składników mineralnych i mikroelementów zapewnia organizmowi witalne składniki odżywcze, które gwarantują stabilny metabolizm komórek, w taki sam sposób w jaki gwarantują to ważne witaminy.

Spośród ponad 3 milionów roślin jadalnych na Ziemi, żadna inna roślina nie może się równać z żywieniową wartością nasion konopi. Żywność konopna jest odpowiedzią na wiele chorób nękających nas w dzisiejszym świecie.

więcej na: https://www.facebook.com/notes/zielone-koktajle/bia%C5%82ko-konopne/666924583454373Chcesz wzmocnić odporność, uzupełnić niedobory witamin, wspomóc odchudzanie? Pij koktajle z surową dynią.

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię koktajle, szczególnie latem ;)
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

    OdpowiedzUsuń

Nasze książki w sprzedaży z rabatem

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...