5 błędów jakie popełniasz miksując koktajle jesienne

 Tak nie miksuj koktajli jesiennych!
Jeśli chcesz, żeby koktajle jesienne wsparły Twoje zdrowie i równocześnie były smaczne, to przeczytaj koniecznie jakich 5 błędów nie popełniać!

1. Nie miksuj lekkich i orzeźwiających koktajli


Na nawadniające lemoniady różnego rodzaju był czas latem i o ile nie jesteś wyczynowym sportowcem, który potrzebuje nawadniać organizm izotonikami to jesienią, gdy nie ma już upałów, staraj się raczej już pić koktajle bardziej kaloryczne i odżywcze. Jesienne koktajle oprócz warzyw i owców powinny też zawierać np. kasze, płatki, orzechy.

2. Nie stosuj wychładzających składników

Cytrusy to zapach jesieni i zimy, ale wychładzają niestety organizm. Jeśli masz tendencję do marznięcia, Twoje kończyny są ciągle zimne, raczej ich nie stosuj! Ew. możesz "ogrzać" taki koktajl dosłownie i w przenośni. Dodaj np. szklankę gorącej wody zamiast zimnej jako bazę rozcieńczającą lub zastosuj przyprawy, które ogrzewają organizm od środka np. cynamon, goździki, imbir. Również popularna mięta działa wychładzająco i nadaje się raczej do letnich orzeźwiających koktajli!

Wspomóż układ immunologiczny i walkę z chorobami wzmacniając działanie swoich codziennych zielonych koktajli dodając te składniki. <kliknij na obrazek>

Jak wzmocnić działanie przeciw przeziębieniowe codziennych koktajli?

3. Nie miksuj mrożonek!

Wiesz, że jesteśmy ich zwolennikiem i na ogół to właśnie namawiamy do ich stosowania! Jednak jesień to czas dobrobytu warzyw i owoców sezonowych! Po ciepłym lecie jest wysyp dojrzałych, słodkich śliwek, gruszek, winogron. Królują warzywa korzeniowe, które naprawdę warto włączyć do swojej diety. Na mrożonki przyjdzie jeszcze czas! Zimą, gdy mniej będzie dostępnych produktów, wtedy jak najbardziej korzystaj z mrożonek, bo są one naprawdę wartościowe!

Nie wiesz jakie produkty są w danym okresie sezonowe? 

Koniecznie pobierz PLANSZE: https://zielonekoktajle.pl/sezonowe
https://zielonekoktajle.pl/sezonowe


4. Nie miksuj koktajli niskokalorycznych


Jeśli masz skłonności do wychładzania się, a Twój organizm szybko łapie infekcje to nie będą też dobrym pomysłem koktajle bardzo niskokaloryczne zastępujące posiłek. Jesień to miejsce na pełnowartościowe posiłki! Miksuj koktajlowe jaglanki, które działają ogrzewająco, dodawaj rozgrzewające przyprawy i orzechy/nasiona/pestki. Zobaczysz, że Twój organizm się za to odwdzięczy!

Najlepsza PUMPKIN SPICE LATTE, zdrowa wersja kawy dyniowej
Sprawdź jak łatwo i szybko zrobić pyszną kawę ze Starbucksa 
https://zielonekoktajle.blogspot.com/2019/10/najlepsza-pumpkin-spice-latte-zdrowa.html

5. Nie miksuj koktajli z lodem


Lód to super opcja, by zagęścić koktajl i stworzyć koktajlowego szejka. Latem jak najbardziej mocno polecamy! Jesienią jednak zamiast lodu dodaj nawet ciepłej, czy gorącej wody jako baza koktajlu. Organizm wówczas nie dość, że otrzyma energię z pełnowartościowego koktajlu, to jeszcze ciepłe posiłki są naprawdę dobre dla żołądka.

Chcesz wiedzieć więcej na temat jesiennego miksowania koktajli? Już wkrótce dostępna w naszym sklepie będzie prawdziwa encyklopedia wiedzy na temat jesiennych koktajli! Zobacz, czego się z niej dowiesz:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...