Zhakuj swój mózg! Pracuj bardziej produktywnie, ucz się efektywniej z koktajlami!

Zmobilizuj swój mózg do lepszej, bardziej wydajnej pracy!





Bez względu na to, czy jesteś uczniem, studentem, pracownikiem, czy właścicielem intratnej firmy jeśli czytasz ten artykuł, to zależy Ci na tym, by być bardziej wydajnym intelektualnie. Ale jak to osiągnąć? Często sięgamy po aplikacje, które nas wspierają – uruchamiamy tryb skupienia w telefonie, aby ograniczyć social media, używamy planerów, łączymy zadania, robimy przerwy. 
Jednak co jeszcze możemy zrobić, by nasz mózg pracował lepiej? Czytaj poniżej, co sprawi, że będziesz mógł szybciej przejść w tryb skupienia i nauczyć się czegoś 2 razy szybciej niż do tej pory lub odhaczyć w pracy więcej zadań nie poświęcając na to wcale większej ilości roboczogodzin!

Co sprawi, że mózg będzie pracował lepiej?

Prawda jest taka, że dopóki nie zadbasz o fundamenty, czyli: odżywianie, odpoczynek, aktywność fizyczną, nie możesz spodziewać się tego, że Twój organizm będzie w stanie wskoczyć na najwyższe obroty w szkole, na uczelni, czy w pracy. Musisz zapewnić mu paliwo odpowiedniej jakości. W innym razie pojawią się problemy zdrowotne, przemęczenie, spadki energii, a o produktywności nie będzie nawet mowy!

Co będzie w takim razie dobrym paliwem dla mózgu? 


Z pewnością powinniśmy włączyć do diety takie produkty jak
– warzywa, szczególnie te zielone, najlepsze 
będą warzywa surowe;
- owoce;
– orzechy, nasiona;
– owoce jagodowe;
– strączki;
– produkty pełnoziarniste, np. kasze, płatki;
– tłuszcze – dobrej jakości.

Ograniczyć powinniśmy natomiast: czerwone mięso, wypieki i słodycze oraz produkty smażone i fast food.

Koktajl jako pożywienie dla mózgu


W koktajlach jesteśmy w stanie dostarczyć składniki diety odżywczej dla układu nerwowego w prosty sposób. W małej objętości dostarczamy naprawdę spore ilości paliwa! Dodatkowo nie obciążamy takim posiłkiem układu pokarmowego, przez co organizm nie skupi się na trawieniu posiłku, więc możemy niemalże natychmiast wracać do nauki/pracy bez znanego nam efektu "zamulenia" po sytym posiłku. To szybka, dobrze przyswajalna dawka energii, która dostarczy do naszego centrum dowodzenia węglowodanów (prostych z owoców, czy złożonych z kasz, płatków itd.). Glukoza to niezbędny element wszystkich procesów zachodzących w naszym mózgu. Organ ten nie ma zdolności gromadzenia glukozy. Mózg chłonie aż 20-25% energii przeznaczonej na podstawową przemianę materii.

Chcesz uczyć się efektywniej/pracować bardziej produktywnie? Mamy dla Ciebie ebook PAMIĘĆ I KONCENTRACJA, w którym znajdziesz 30 przepisów wspierających układ nerwowy oraz wskazówki jak mobilizować organizm do bardziej efektywnej i wzmożonej pracy intelektualnej.
Ebook w formacie pdf, który otworzysz na każdym urządzeniu, komputerze, tablecie, telefonie lub wydrukujesz.


Jakie składniki poprawiają funkcjonowanie mózgu?


Węglowodany — są podstawowym pożywieniem dla mózgu. Postaw na węglowodany złożone tj. kasze, płatki i proste np. z owoców, miodu.

Kwasy tłuszczowe — wśród składników odżywczych, które wpływają na funkcje poznawcze, znajdują się przede wszystkim kwasy tłuszczowe omega-3. 

Witaminy — mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie układu nerwowego. 

Składniki mineralne — głównie: żelazo, magnez, jod. 

Przeciwutleniacze —  to pogromcy wolnych rodników, które niszczą komórki nerwowe mózgu i powodują przyspieszone starzenie się mózgu. 

Na planszach na kolejnych stronach znajdziesz przykładowe źródła danych składników w koktajlach, ale też w posiłkach, które spożywasz.


PRZYKŁADY SKŁADNIKÓW KOKTAJLI, KTÓRE WESPRĄ PRACĘ TWOJEGO MÓZGU:



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...