Jak zrobić domowy izotonik? Konkretne przepisy!

 Proste, domowe izotoniki do zrobienia w kilka minut!Napój izotoniczny to szybko wchłaniający się płyn, uzupełniający elektrolity i minerały, utracone podczas wysiłku fizycznego lub upałów. Możesz przygotować go samodzielnie — to proste i zdrowe! Pamiętaj, że ze względu na funkcję napojów izotonicznych większe znaczenie niż zawartość cukru mają ilości i proporcje elektrolitów.  

JAK PRZYGOTOWAĆ DOMOWY IZOTONIK

By przygotować domowy izotonik, możesz użyć następujących składników:

  • woda (również kokosowa) jest podstawą napoju izotonicznego. W trakcie wysiłku i upałów tracimy ją w dużych ilościach i należy ten niedobór uzupełniać. 
  • Sól himalajska ma za zadanie uzupełnić poziom elektrolitów. Dlaczego akurat Sól himalajska? Jest jednym z najlepszych rodzajów soli, zawiera 80 minerałów oraz pierwiastków, które potrzebne są do prawidłowej pracy naszego organizmu. 
  • Węglowodany to kolejny ważny składnik izotoników. Dobrym źródłem węglowodanów jest  np. miód, ale także owoce, które nie dość, że są źródłem cukrów, to jeszcze uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, a także odpowiadają za walory smakowe.
Zobacz przykłady izotoników, które możesz sam przygotować w domu:Które owoce warto stosować w izotonikach?

Te, które są zasobne w wodę. Dostarczą nam one także ogrom witamin i minerałów. Wybieraj np.:

  • Arbuz jest idealnym owocem nawaniającym, gdyż składa się aż w 92% z wody, w dodatku bardzo łatwo przyswajalnej. Zawiera też witaminy A, C i niewielką ilość z grupy B, kwasy foliowy i pantotenowy oraz sole mineralne: wapń, magnez, fosfor, potas, sód, nieco miedzi, żelaza i cynku.

  • Melon uznawany jest za naturalny izotonik ze względu na wysoką zawartość wody (aż 90%) i obecność minerałów takich jak magnez, potas i sód.

  • Truskawki są bogatym źródłem witaminy C, na którą sportowcy mają zwiększone zapotrzebowanie.

  • Cytrusy są bogatym źródłem witaminy C, na którą sportowcy mają zwiększone zapotrzebowanie.

Oprócz owoców miksować w izotonikach można także warzywa! Niektóre są zasobne w wodę i dostarczają wielu wartości odżywczych.
Ogórek zawiera aż 96% wody w swoim składzie! W izotonikach jest raczej neutralny w smaku, a gdy dodamy owoce, to uzyskamy smaczny i wartościowy domowy izotonik.


Woda kokosowa w napojach izotonicznych


Woda kokosowa szybko i skutecznie nawadnia organizm, a przy tym dostarcza białka, błonnika oraz witamin, minerałów i mikroelementów. Według przeprowadzonych badań jej skład jest zbliżony do składu płynów izotonicznych przeznaczonych do wlewów dożylnych. Kupuj tylko stuprocentową wodę kokosową, bez chemicznych dodatków i polepszaczy, a zwłaszcza cukru.Cudowny życiodajny eliksir odmładzający czy zwykłe nabijanie konsumentów w butelkę, by zapłacić niemało za słodzoną wodę?


Zobacz jak my miksujemy izotoniki domowe:
SPORT koktajle to ZDROWE KOKTAJLE idealne do spożycia przed, w trakcie i po treningu. 
Ebooki w formacie pdf, który otworzysz na każdym urządzeniu, komputerze, tablecie, telefonie lub wydrukujesz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...