Zdradzamy 5 sekretów jak miksować koktajle dla dzieci!

Przemyć nielubiane warzywa i owoce w koktajlu i daj swojemu dziecku to, co najlepsze!


Wdroż w życie te 5 kroków, a Twoje dziecko zacznie jeść warzywa i owoce, będzie pełne energii, a chorować będzie rzadko, albo wcale!


1. Odpowiedni skład koktajlu

Czyli jaki? Dla osób bardziej zaawansowanych i pijących koktajle na co dzień proporcja owoców do warzyw wynosi 60:40. Dla początkujących i dzieci miksuj jednak w proporcji 80:20. To gwarancja sukcesu! Już te 20% warzyw to ogrom wartości odżywczych, a smak koktajlu będzie naprawdę satysfakcjonujący! Jakich zasad jeszcze powinieneś się trzymać? Wybierz ulubione owoce te, które już dziecko zna. Najczęściej sprawdzą się: banany, jabłka. Wybieraj też owoce dojrzałe.
Co najczęściej ukrywamy w koktajlach, bo dzieci tego nie lubią: -zieleninę, która "gryzie w ząbki" - zacznij o małych ilości, zielenina jest neutralna w smaku najczęściej, więc koktajl z jej zawartością będzie naprawdę smaczny; -Inne warzywa: buraki, cukinię, dynię; większość z nich dzieci nie lubią "bo nie", nie ma konkretnego powodu. Nie chcą nawet spróbować. Koktajl daje nam możliwość przemycenia tych składników w sprytny sposób. -A czasem także: płatki, strączki, orzechy, które również można zmiksować w koktajlu. Będzie on wówczas bardzo syty i odżywczy. Może nawet zastąpić posiłek!

2. Odpowiednia konsystencja koktajlu

Koktajl powinien mieć konsystencję: aksamitną, kremową, jednolitą, jednorodną, gęsta/rzadka (zależnie od upodobań).

Konsystencję możesz uzyskać, stosując: -odpowiedni blender — z dobrą mocą, porządnymi ostrzami, kruszył lód. Jeśli masz słaby blender, to ważna jest technika miksowania. Więcej o blenderach i technice miksowania: blender -odpowiednie składniki — aksamitną konsystencję uzyskamy, dodając np. awokado, banan, mrożone owoce (efekt lodowy, smooth). Dojrzałe owoce są mięsiste i nadają pożądaną konsystencję.

3. Wygląd koktajlu

Jemy oczami! Z czasem traci to na znaczeniu, ale na początku liczy się kolor, sposób podania, a czasem nawet historia, ideologia, z którą podamy koktajl. Brunatny kolor można sprytnie ukryć, podając koktajl w nieprzezroczystych opakowaniach. Można podawać z ozdobami, warstwowo, wycinanki przyklejać na kubki etc.

Jemy oczami i ta zasada sprawdza się także w przypadku koktajli. Zobacz, jak je podawać, aby zachęcały do konsumpcji.

4. Przykład z góry

Gdy rodzice piją koktajle, to dzieci też je piją. Róbcie wspólne zakupy, wspólnie miksujcie, wprowadźcie zabawy (kolorowanki, książki). Dziecko zaangażowane w proces samo będzie chciało próbować! To naprawdę bardzo ważne, by samemu dawać przykład i również miksować oraz jeść warzywa i owoce!

5. Ilość koktajlu

Już nawet łyk, czy kilka łyków koktajlu sprawia, że dziecko otrzymuje naprawdę OGROM wartości odżywczych! To też wielka zaleta koktajli. Dziecko nie musi od razu pić koktajli na szklanki. Ważne, by próbowało, z czasem będzie pić coraz więcej.


Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Chcesz poznać sprawdzone przez nas sposoby i metody, które skutkowały nie tylko na naszej trójce dzieci, ale i na dzieciach w przedszkolach i szkołach, które edukowaliśmy w zakresie zdrowych koktajli? Koniecznie zobacz nasz webinar na ten temat:Jeśli chcesz natomiast przejść przez cały proces wdrażania koktajli w Wasze życie rodzinne, koniecznie zobacz, jak to zrobić z naszym kursem od A do Z: https://zielonekoktajle.pl/dzieci

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2019/11/chcesz-poznac-5-sekretow-na-smaczne-i.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...