Głodny? Na co czekasz!? Zmiksuj koktajl!

 Doskwiera Ci głód? Zmiksuj koktajl z tego co masz zawsze pod ręką!


Najczęściej zielone koktajle kojarzą się ze świeżymi warzywami i owocami. TAK, i takie powinny być w większości wypadków. Kombinacje ze świeżych składników dają nam najwięcej korzyści zdrowotnych i są zwyczajnie smaczne! Jednak wiemy, że życie płata różne figle. Czasem jest czas na to, by dobrze zaopatrzyć lodówkę, a czasem los przynosi nam tyle przeciwności, że żyjemy w ciągłym biegu i spada to na dalszy plan. Mamy natomiast rozwiązanie dla żyjących aktywnie, często w biegu.

Nie masz pełnej lodówki i nie pamiętasz kiedy ostatni raz byłeś na zakupach?

Twoja lodówka świeci pustkami, a ostatnie jabłko leży pomarszczone? Chcesz jednak zjeść zdrowe śniadanie... Nie martw się, jest rozwiązanie!

Są składniki, które śmiało możemy wykorzystać w koktajlach, a mogą one być przechowywane w szafkach czy w spiżarni. Warto też czasem skorzystać z zamrażarki, bo wbrew powszechnej opinii mrożonki są bardzo wartościowe! Obejrzyj też nasz live, w którym Agata dzieli się swoją wiedzą w tym temacie:


Z czego można zmiksować wartościowy koktajl "ratujący" życie?

  • Bakalie - można je przechowywać nawet, gdy opakowanie jest już otwarte, ale to nie ich jedyna zaleta! Są bardzo wartościowe i bogate w składniki odżywcze, dodatkowo również bardzo syte. Suszone owoce są doskonałym źródłem żelaza. Orzechy natomiast obfitują w "dobre" tłuszcze. 

Maciek z Madzią miksują koktajl z bakaliami i kaszą jaglaną

  • Mrożonki wcale nie są mniej wartościowe! Często ratują nam skórę :) Oprócz tego, że całkiem spory asortyment mrożonek dostępny jest w sklepach, my również mrozimy owoce sezonowe, gdy dotknie nas "klęska" urodzaju. Pamiętajmy jednak, by nie przechowywać ich zbyt długo, na ogół możemy je trzymać w zamrażalniku maksymalnie 3-6 miesięcy.

Zimą, gdy świeżych warzyw i owoców coraz mniej, chcąc nie chcąc sięgamy po mrożonki. Zobacz, dlaczego warto:


  • Kasze! Np. Jaglana, kus kus. Są bardzo wartościowym źródłem węglowodanów złożonych, dobrze sycą i możemy je przechowywać dłużej. Warto zawsze mieć jakiś zapas w swojej kuchni, bo czasem dodanie 1-2 składników sprawi, że otrzymamy pyszne miksowe połączenie!
  • "Proszki": przede wszystkim kakao, ale również bogate w białko algi - spirulina i chlorella. Warto też mieć w swojej kuchni bardzo wartościową trawę jęczmienną. 
  • Superfoods takie jak nasiona chia, czy polski odpowiednik siemię lniane. Zawierają kwasy omega i są również sycące. Ich dodanie do jakiejkolwiek kompozycji sprawi, że koktajl się zagęści. Działają też osłonowo na nasze układy pokarmowe, więc zalecane są zwłaszcza osobom mającym problemy z żołądkiem.

Poręczna forma książki, którą możesz zabrać ze sobą gdziekolwiek chcesz, albo trzymać na blacie w kuchni bez strachu, że się zabrudzi - KSIĄŻKA WACHLARZ!
Ponad 300 przepisów z oznaczoną kalorycznością i makroskładnikami:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...