Halloween na koktajlowo!

 Zorganizuj koktajlową imprezę Halloween i zaskocz wszystkich!Co to w ogóle jest Halloween?


Zwyczaj ten sięga tradycji Celtów, zamieszkujących na długo przed początkiem naszej ery dzisiejsze tereny Anglii, Irlandii, Szkocji oraz Walii. Można znaleźć informacje, że wierzyli oni, że w ostatnim dniu roku według ich kalendarza, czyli 31 października, duchy zmarłych odwiedzały ziemię. Tego dnia odbywał się również główny sabat czarownic, które w towarzystwie czarnych kotów zlatywały się na miotłach.

Dziś Halloween obchodzone jest w USA, jak i w wielu europejskich krajach w podobny sposób. Ludzie ozdabiają swoje domy latarniami z dyni, wieszają mroczne dodatki jak trupie czaszki, szkielety czy pajęczyny. Wieczorem przebrane dzieciaki chodzą po domach, zbierając słodycze i krzycząc „cukierek albo psikus” („trick or treat”). W Halloween organizowane są też bale przebierańców, na które przychodzą zarówno młodzież, jak i dorośli. Imprezy takie odbywają się na wesoło, a ludzie bawią się tak dobrze, jak na każdej innej imprezie. Jedynym elementem wyróżniającym się, to właśnie przebrania i wystrój pomieszczeń.

ZDROWE KOKTAJLE idealne na imprezę w klimacie Halloween dla dzieci i dla dorosłych

Koktajle straszne, śmieszne, zabawne, wesołe a wszystkie pyszne i zdrowe.

Ebook w formacie pdf, który otworzysz na każdym urządzeniu, komputerze, tablecie, telefonie lub wydrukujesz.

Jak my obchodzimy Halloween?


Święto to  staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Dla nas Halloween to super zabawa.To okazja do zabawy i oczywiście do miksowania pysznych koktajli!

Jak ozdabiać i podawać koktajle na Halloween?


Na Halloween liczy się sposób podania koktajlu i jego ozdobienie. Dzięki odpowiednim trikom stworzysz klimat, który chcesz wywołać. Koktajle mogą być wesołe, w klimacie halloween, nawet mroczne, ale jednak wywołujące uśmiech na twarzy. Jeśli odbiorcami są dzieci, szczególnie zalecamy ozdabianie w stronę wesołych, śmiesznie strasznych koktajli. Te przerażające i wywołujące tzw. odruch wymiotny polecamy jednak zachować dla dorosłych ;-)
Nawet jeśli wiesz, że koktajle będą skierowane do dorosłych, przesada 
też nie jest wskazana z innego względu. Nikt może nie chcieć spróbować koktajlu, gdy zbytnio przesadzić z jego odrazą. 

Koktajle na Halloween, aby były straszne, upiorne, przerażające 
albo wręcz obrzydliwe wcale nie muszą być niezdrowe lub ze sztucznymi barwnikami, słodzikami itp. Wykorzystaj zdrową, nieprzetworzoną żywność, a najlepiej świeże owoce i warzywa, które lubisz. Spraw, aby koktajle dzięki temu były nie tylko zdrowe i zabawne, ale ich przygotowanie także. Zabawa przede wszystkim.

Pyszne propozycje z pozostałości po wyciętych dyniach na Halloween

5 sposobów na Halloweenowy koktajl:


1. Personalizowanie koktajlu, czyli uosobienie go, dodanie oczu, twarzy lub charakterystycznych cech dla danej postaci czy osoby.

2. Kolor koktajlu lub dodanie efektu spływającej cieczy. Kolor koktajlu ma znaczenie, może się kojarzyć np. z krwią: buraczane, truskawkowe koktajle, czy czymś niesmacznym, dla niektórych będzie to, chociażby kolor zielony czy brunatnoszary.

3. Ozdabianie koktajli poprzez ozdabianie naczyń, w których je podamy.

4. Podanie koktajlu w "strasznym" naczyniu. Mamy na myśli celowe pozorowanie na stłuczone czy brudne naczynie albo podanie koktajlu w nietypowym naczyniu np. w strzykawce.

5. Ozdabianie koktajli poprzez ozdabianie wierzchu koktajlu, czyli tworzenie wzoru w odpowiednim klimacie. Obrazek możemy stworzyć, dodając ziarna, owoce, nasiona, posypując proszkiem, np. kakao.

Więcej na temat świętowania z koktajlami znajdziesz również w naszym nowym ebooku Jesiennym. Chcesz wiedzieć więcej na temat jesiennego miksowania koktajli? Już dostępna prawdziwa encyklopedia wiedzy na temat jesiennych koktajli - ebook Jesienne Koktajle! Zobacz, czego się z niej dowiesz:

1 komentarz:

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...