piątek, 17 kwietnia 2020

Keto PINAKOLADA - koktajl, który pokochasz

Ulubiona PINAKOLADA w wersji białkowo-tłuszczowej + MAKRO

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/04/keto-pinakolada-koktajl-ktory-pokochasz.html

Strach przed węglowodanami.  

Ciężko pisać o strachu przed węglowodanami na blogu w którym miksujemy owoce i warzywa, przecież to wszystko węglowodany. Tak, dlatego ten wpis dedykujemy wąskiej grupce osób, które są na diecie ketogenicznej a przy okazji są weganami lub wegetarianami lub jadają białkowo-tłuszczowe śniadania i szukają u nas inspiracji na koktajle. 

Ciekawym i często powielanym mitem w aspekcie ketozy jest to, że panicznie boimy się węglowodanów a w efekcie minimalizujemy ich spożycie

Czy wiecie, że każdy organizm ma zdolność do adaptacji metabolicznej i jesteśmy tym bardziej elastyczni, im lepiej zaadaptowaliśmy się do stanu ketozy? W efekcie, uwzględniając naszą aktywność fizyczną, możemy spożyć niekiedy nawet do 150 g węglowodanów i pozostać w stanie ketozy!
150 gramów! (to brzmi jak żart dla niektórych zwolenników keto ale tak właśnie jest i to nie jest nasz wymysł ale zbadane fakty)  .

Dodatkowo należy pamiętać, że na diecie ketogenicznej szczególnie potrzebujemy błonnika. Błonnik najlepiej dostarczać z warzyw (węglowodanów) więc dbajmy aby ich było odpowiednio DUŻO! 
Jeżeli masz taki problem że łatwo wypadasz z ketozy, to zwykle wiąże się to z innymi czynnikami, na przykład krótkim okresem adaptacji, problemami metabolicznymi lub po prostu mało intensywną albo nieregularną aktywnością fizyczną.


Przepis na PINAKOLADĘ

Najlepszy pomysł na pyszne posiłki to nie ograniczać owoców i warzyw do 5 czy 10 określonych rodzajów i nigdy nie jeść już innych, bo potem banany mogą Wam się śnić :) Nie polecamy banana na ketozie, ale nie oszukujmy się, jeśli jest to twój ukochany owoc, nie wytrzymasz bez niego.

Dlatego zadbaj aby na adaptacji mieć określony, pożądany rozkład makroskładników, nie popełniaj błędów żywieniowych i wprowadź się w stan głębokiej ketozy, a potem eksperymentuj i pozwalaj sobie nawet na przysłowiowe banany (sprawdzając czy wybiją cię z ketozy czy może jednak wcale :)

Ale do rzeczy, oto przepis na pyszną KETO PINAKOLADĘ
polecamy schłodzoną po treningu

Składniki:
plaster świeżego ananasa bez twardego środka i bez skóry (60g)
łyżeczka świeżo startego korzenia imbiru (5g) -opcjonalnie
1 łyżeczka lub do smaku słodu (erytrytol, stewia itp)
2 łyżki wiórków kokosowych (12g)
szklanka mleka kokosowego (najlepiej własnoręcznie zmiksowanego z wiórków kokosowych lub miąższu kokosa)

Zmiksuj składniki do gładkiej konsystencji koktajlu i podawaj schłodzone z kostkami lodu.

MAKROSKŁADNIKI: 
Kilokalorii: 274
Białka: 2,7 g
Tłuszcze: 23,2 g
Węglowodany brutto: 11,5 gA tu wersja jednej z naszych czytelniczek Ewy:

Koktajl pochodzi z ebooka  
KETOKOKTAJLE czyli WEGAŃSKIE koktajle białkowo-tłuszczowe

W ebooku jest 30 przepisów na KETOKOKTAJLE i 15 przepisów na wegańskie mleko roślinne

https://zielonekoktajle.pl/ketokoktajle


Ebook jest w formacie PDF, pobierzesz go i przeczytasz na parktycznie każdym urządzeniu, telefonie, komputerze czy po prostu możesz wydrukować. 

https://zielonekoktajle.pl/ketokoktajle

Chodź na stronę: https://zielonekoktajle.pl/ketoktajle i zobacz SPIS TREŚCI i co właściwie znajdziesz w ebooku i czy ten produkt jest dla Ciebie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pobierz bezpłatnie

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...