Najlepsze koktajle ze szpinakiem + VIDEO

 Zestaw najlepszych przepisów na koktajle ze szpinakiem


Szpinak to doskonały zielony składnik koktajlu! Liście szpinaku są miękkie i zblendowanie ich na gładką konsystencję nie stanowi problemu nawet dla słabszego, ręcznego blendera. Liście szpinaku nie zmieniają też smaku koktajlu w związku z czym podane, np. dziecku, w takiej formie przemycają masę wartości odżywczych, a w połączeniu z owocami dają po prostu smak owocowego koktajlu!

Szpinak na zdrowie?

Szpinak stanowi cenne źródło magnezu, fosforu i potasu oraz witamin: A, C i E. Warzywo zawiera bardzo dużo luteiny (przeciwutleniacza), chroniącej nasz wzrok przed szkodliwymi czynnikami. Liście szpinaku zawierają także dużo błonnika wspomagającego procesy trawienne. Szpinak to również bogate źródło żelaza, chlorofilu, wapnia, cynku, kwasu foliowego i witamin E, K i B6. Badania wykazały, że skutecznie zapobiega chorobom nowotworowym i znacznie opóźnia procesy starzenia się organizmu.


Zobacz tutaj jak Maciek z Mikim miksują pyszny owocowy koktajl ze szpinakiem (film z PROGRAMU MOTYWACYJNEGO z 2020 roku): 


Zobacz tutaj jak Maciek z Mikim miksują LODY ze szpinakiem (film z PROGRAMU MOTYWACYJNEGO z 2020 roku): Z czym miksować szpinak w koktajlach?

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie powinna brzmieć: ZE WSZYSTKIM :)
Tak jak wspominaliśmy we wstępie szpinak miksuje się łatwo i ma praktycznie neutralny smak, więc komponuje się w różnych połączeniach nadając zazwyczaj ciekawy zielony kolor. Szpinak możesz używać świeży, ale również mrożony, czy liofilizowany jeśli taki tylko aktualnie masz dostępny. U nas na blogu też jest sporo przepisów, chociażby tutaj, kliknij na zdjęcia i przejdź do przepisu:

Proste i smaczne trójskładnikowe koktajle inspiracje w książce


Zielony koktajl na drogę, zdrowa dawka witamin także na wynos


Trzyskładnikowy miks szpinakowy idealny zielony koktajl na szybko


Zielone doładowanie witaminami
Koktajle miksujemy sezonowo i bardzo różnorodnie w ramach PROGRAMU MOTYWACYJNEGO, program trwa i także możesz dołączyć i miksować z nami. Kliknij tutaj i przeczytaj więcej o programie.

Zobacz tutaj nasze ulubione połączenia koktajli ze szpinakiem:

Takich grafik mamy więcej, wszystkie je możesz kupić w formie magnesów na lodówkę, zarówno z przepisami jak i z sezonowymi owocami i warzywami, zobacz tutaj, spakowaliśmy je ostatnio razem w komplecie, aby było taniej:

Magnesy w zestawie: https://zielonekoktajle.pl/zestaw 


2 komentarze:

  1. Kocham szpinak, nie mogę doczekać się wiosny, żeby korzystać z własnego, na działce <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę przyznać, że bardzo ciekawe propozycje. Z pewnością z czegoś tutaj skorzystam!

    OdpowiedzUsuń

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...