Najlepsze koktajle ze szparagami + [VIDEO]

Zestaw najlepszych przepisów na koktajle ze szparagami

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/07/najlepsze-koktajle-ze-szparagami-video.html

 

 

Szparagowy sezon trwa. W tym roku wyjątkowo późno bo pod koniec maja dopiero się zaczął i tak naprawdę miksujemy je w czerwcu. Korzystajcie do woli, bo ten krótki okres czasu daje możliwość wykorzystania niesamowitych właściwości tych warzyw. 

Czy wiecie, że szparagi to skarbnica witamin i minerałów. Są niskokaloryczne, nadają się więc idealnie do koktajli odchudzających. Zawierają sporo minerałów - zarówno magnez, potas, fosfor jak i wapń. Nadają się także znakomicie dla kobiet w ciąży ze względu na sporą zawartość kwasu foliowego. Poprawiają perystaltykę jelit dzięki zawartości błonnika, mają właściwości moczopędne a dzięki asparaginie zapewniają odpowiednie nawilżenie i filtrację nerek. Są też naturalnym afrodyzjakiem i pobudzają libido.Zobacz tutaj jak miksujemy je w koktajlu (film z PROGRAMU MOTYWACYJNEGO z 2020 roku):
 Jak miksować szparagi?

W koktajlach używamy zielonych szparagów najczęściej miksując je na
surowo. Zielone szparagi nie trzeba gotować ani obierać, wystarczy odłamać
im końcówkę, która jest zdrewniała i ma łyka.


Szparagi na surowo to skarbnica wartości odżywczych i przede wszystkim żywych enzymów roślinnych. Korzystaj z sezonu szparagowego, gdyż właśnie teraz są one najbardziej bogate w wartości odżywcze. Oczywiście szparagi ugotowane na parze czy w wodzie też się nadają do koktajli, możesz je zmiksować z innymi warzywami i doprawić jak zupę lub z owocami i spróbować nowej gamy połączeń smakowych.
Zdziwisz się, jakie są smaczne w przeróżnych miksach owocowych. Gdy używasz
białych lub podgotowanych grubych, zielonych szparagów - nie zapomnij ich obrać ze skórki.
Z czym miksować szparagi w koktajlach?

Szparagi komponują się dobrze ze słodkimi owocami, ziołami lub przyprawami, które nadają konkretny smak koktajlom, idealnie też współgrają z mlekiem roślinnym i przyprawami.
Jest wiele pysznych połączeń, u nas na blogu też jest sporo przepisów, chociażby tutaj, kliknij na zdjęcia i przejdź do przepisu:

Koktajl miętowy ze szparagami inspirowany książką "Zielone Koktajle 365 przepisów"
Koktajle miksujemy sezonowo i bardzo różnorodnie w ramach PROGRAMU MOTYWACYJNEGO, program trwa i także możesz dołączyć i miksować z nami. Kliknij tutaj i przeczytaj więcej o programie.


Zobacz tutaj nasze ulubione połączenia koktajli ze szparagami:
https://zielonekoktajle.pl/przepisy
Takich grafik mamy więcej, wszystkie je możesz kupić w formie magnesów na lodówkę, zarówno z przepisami jak i z sezonowymi owocami i warzywami, zobacz tutaj,spakowaliśmy je ostatnio razem w komplecie, aby było taniej
https://zielonekoktajle.pl/zestaw

https://zielonekoktajle.pl/zestawZobacz też planszę z aktualnie sezonowymi owocami i warzywami TUTAJ:


https://zielonekoktajle.pl/sezonowe
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...