Jak sobie radzić z przykrymi objawami menopauzy w naturalny sposób?

 Co miksować podczas menopauzy, by zredukować jej przykre dolegliwości?Jak naturalne składniki w koktajlach mogą pomóc złagodzić objawy menopauzy?


Menopauza to naturalny okres w życiu każdej kobiety, który niesie ze sobą wiele zmian - zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Jednym z kluczowych aspektów tych zmian jest zmniejszenie ilości produkowanego estrogenu, co może prowadzić do szeregu dolegliwości. Na szczęście, natura dostarcza nam składników, które mogą pomóc złagodzić te symptomy, a odpowiednio skomponowane koktajle mogą stać się naszymi sprzymierzeńcami w tej walce.

Dolegliwości menopauzalne i sposoby na ich redukcję


W okresie menopauzy wiele kobiet doświadcza uderzeń gorąca, nadmiernej potliwości, huśtawek nastrojów, czy problemów z koncentracją. Te symptomy mogą znacząco wpłynąć na codzienne funkcjonowanie i jakość życia. Można jednak wprowadzając w swoją codzienność koktajle, które znacząco poprawią samopoczucie! Spróbuj koniecznie naszych propozycji, a poczujesz się lepiej, bo przykre dolegliwości ustąpią!

Moc ziół i składników naturalnych podczas menopauzy


Szałwia lekarska i mięta pieprzowa to zioła, które mogą przynieść ulgę w nadmiernej potliwości. Ich liście można miksować bezpośrednio w koktajlach lub stosować w formie naparów - 1 szklanka naparu może zastąpić szklankę wody w przepisie koktajlu.

Witamina E jest kolejnym sojusznikiem w walce z uderzeniami gorąca. Znajdziesz ją w oliwie z oliwek, migdałach, orzechach laskowych, kiełkach, pomidorach, brokułach, brukselce, szpinaku, brzoskwiniach oraz czarnej porzeczce. Włączając te składniki do swoich koktajli, nie tylko wesprzesz swoje ciało w walce z objawami menopauzy, ale również wzbogacisz dietę o cenne składniki odżywcze.

Fitoestrogeny: naturalne wsparcie dla Twojego ciała


Fitoestrogeny, roślinne związki działające podobnie do estrogenu, mogą być cennym wsparciem w okresie menopauzy. Znajdziesz je w takich produktach jak soja, siemię lniane, jagody, otręby, nasiona słonecznika, marchew, gruszki, czy jabłka. Włączając te składniki do codziennych koktajli, możesz przeciwdziałać zaburzeniom koncentracji, huśtawkom nastrojów oraz uderzeniom gorąca. Ponadto, fitoestrogeny mogą poprawić pamięć, wygląd skóry oraz włosów.

Przepisy na koktajle menopauzalne


Oto kilka pomysłów na koktajle, które mogą pomóc Ci w naturalny sposób radzić sobie z objawami menopauzy:

Koktajl z soją i jagodami - połącz soję (np. mleko sojowe, tofu) z jagodami, dodaj odrobinę siemienia lnianego i zblenduj na gładko.

Zielony koktajl z szałwią i miętą - miksuj liście szpinaku, szałwii, mięty pieprzowej, dodaj gruszkę dla słodyczy i wody kokosowej dla lekkości.

Koktajl przeciw uderzeniom gorąca - w blenderze połącz oliwę z oliwek, garść migdałów, brokuły, kawałek marchwi i szklankę wody lub naparu z mięty.

Zobacz też nasze propozycje z książki wachlarz:
Pamiętaj, że menopauza to nie koniec świata, a jedynie kolejny etap w życiu kobiety. Dzięki odpowiedniej diecie i naturalnym składnikom możesz nie tylko złagodzić jej objawy, ale również cieszyć się zdrowiem i witalnością.


Więcej koktajli poprawiających samopoczucie podczas menopauzy znajdziesz w naszej nowej publikacji, jaką jest poręczna forma książki Wachlarz. Możesz zabrać ze sobą gdziekolwiek chcesz, albo trzymać na blacie w kuchni bez strachu, że się zabrudzi!
Porady i przepisy na zdrowe koktajle:
aż 150 PRZEPISÓW dotyczących 30 ZAGADNIEŃ ZDROWOTNYCH


Kosmetyki do włosów to za mało, aby skutecznie i trwale poprawić stan włosów. Pij zielone koktajle na zdrowe włosy!

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2017/09/miksujemy-eliksir-na-piekne-wosy.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...