Koktajle z owocami jagodowymi na 35 sposobów? Proszę bardzo!

Zmiksuj mega zdrowy koktajl z łatwo dostępnymi i smacznymi owocami jagodowymi!


Truskawki, maliny, jagody, borówki, kto ich nie lubi :)? Nie dość, że pyszne to jeszcze posiadają ogrom wartości odżywczych! Owoce jagodowe to skarbnica antyoksydantów, które niszczą wolne rodniki i przeciwdziałają stanom zapalnym. Mają właściwości przeciwwirusowe. Antocjany poprawiają również funkcjonowanie narządu wzroku. W owocach jagodowych można znaleźć duże ilości naturalnej witaminy C – większe niż w cytrusach i samej cytrynie. 

Zobacz, jakie mają wartości odżywcze poszczególne gatunki:

Jakie owoce są jagodami?

Wyróżnić możemy następujący podział:
Jagody właściwe - do tej grupy zaliczamy m.in. porzeczki, winogrona, borówki czy żurawinę.
Jagody rzekome - do tej grupy zaliczamy m.in. poziomki czy truskawki.
Jagody złożone (niekoniecznie z punktu widzenia botanicznego) - do tej grupy zaliczamy m.in. maliny.

Które owoce miksować?

Miksujmy te owoce, które lubimy! Ale nie bójmy się też próbować w koktajlach tych mniej smacznych (np. kwaśnych), ponieważ dobór składników może sprawić, że w koktajl z ich udziałem będzie naprawdę bardzo smaczny! Koktajle z owocami jagodowymi są też doskonałym przykładem tego jak można rotować składnikami, np. maliny w koktajlu z powodzeniem możesz zastąpić każdym innym owocem jagodowym i będzie on równie smaczny i wartościowy!


Jeśli szukasz przepisów na różnorodne koktajle z owocami jagodowymi to mamy dla Ciebie dobre wieści! Zebraliśmy w jednym miejscu ponad 35 przepisów (35 + bonus) na koktajle z owocami jagodowymi w formie ebooka:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...