Świąteczny likier Eggnog w wersji KETO + MAKRO

 Spróbuj pysznego słodkiego likieru Eggnog na diecie białkowo-tłuszczowej


Eggnog to słodki napój na bazie surowych żółtek jaj kurzych (ewentualnie całych jaj) i mleka z dodatkiem wanilii, cynamonu, miodu oraz świeżo startej gałki muszkatołowej. W smaku przypominający nieco ajerkoniak, znany jest od XVII wieku Popularny w Stanach Zjednoczonych, obu Amerykach i w części Europy. Gdzie jest elementem stołu wigilijnego. Własną wersję tego napoju opracował nawet George Washington. 

Przedstawiamy wersję keto tego likieru, który może stać się wspaniałym dopełnieniem świątecznego stołu.

Składniki na 8 porcji:

8 żółtek

1/2 szklanki erytrytolu (lub mniej, jeśli wolisz mniej słodkie)

1/2 łyżeczki mielonego cynamonu

1/2 łyżeczki przyprawy korzennej

1/4 łyżeczki mielonej gałki muszkatołowej

2 i 1/2 szklanki mleka migdałowego

2/3 szklanki śmietanki kremówki

Wanilia do smaku


Wykonanie:

Ubij żółtka razem z erytrytolem, cynamonem, przyprawą korzenną i gałką muszkatołową. Mieszając na niskich obrotach, powoli dodawaj mleko migdałowe. Zwiększ prędkość do średniej, pozwalając mieszaninie dokładnie się połączyć.

Wlej całość do garnka. Umieść termometr do gotowania w garnku, aby móc uważnie obserwować temperaturę. Mieszaj mieszankę na średnim/małym ogniu (zgęstnieje wraz ze wzrostem temperatury). Gdy termometr wskaże 60-65 stopni. (temperatura nie może osiągnąć 70 stopni, ponieważ może to spowodować ścięcie żółtka).

Pozostaw do schłodzenia w temperaturze pokojowej przez około godzinę. Mieszanina może się rozwarstwić, ale wystarczy ją po prostu zamieszać. Umieść w zamykanym pojemniku, aby schłodzić w lodówce na kolejne kilka godzin lub na noc.

Śmietanę kremówkę ubijamy i łączymy z wanilią. Następnie łączymy z masą jajeczną i ubijamy na niskich obrotach aż do całkowitego połączenia. Schłodź w lodówce, a przed podaniem delikatnie wymieszaj. Podawaj od razu lub przechowuj w lodówce do trzech dni.

 

Szukasz więcej ketokoktajli i to niekoniecznie wegańskich? 
Chodź na stronę i przeczytaj więcej o naszym nowym ebooku:

Najlepsze wegańskie koktajle białkowo-tłuszczowe, wege ketokoktajle

https://zielonekoktajle.blogspot.com/2020/04/przepisy-na-koktajle-biakowo-tuszczowe.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Celowane koktajle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...