Strony

Tych składników UNIKAJ i nie miksuj w sierpniu!

 Z czego miksować koktajle w sierpniu? Przepisy i VIDEO


Tych składników unikaj i nie miksuj w sierpniu

Tak jak i w lipcu proponujemy nie miksować mrożonek! Są one bardzo wartościowe i odżywcze, ale zalecamy korzystanie z nich w późniejszych porach (zwłaszcza zimą!). Ale teraz jest czas na to, by robić własne domowe mrożonki! Zwłaszcza gdy możemy pochwalić się swoimi uprawami lub zakupić owoce od znajomego nam producenta. Nie ma nic lepszego niż owoce i warzywa ze znajomego nam źródła! Mroźcie borówki, maliny i inne dostępne dobrodziejstwa!

 Więcej o mrożonkach i zaletach z ich korzystania przeczytasz tutaj: MROŻONKI


Podobają  Ci się nasze grafiki tytułowe? Pochodzą one z naszego już kultowego produktu — książki WACHLARZ. To poręczna forma książki, którą możesz zabrać ze sobą, gdziekolwiek chcesz, albo trzymać na blacie w kuchni bez strachu, że się zabrudzi.
Ponad 300 przepisów z oznaczoną kalorycznością i makroskładnikami:
http://zielonekoktajle.pl/wachlarz


Jeśli nas znasz, doskonale wiesz, że jesteśmy propagatorami spożywania sezonowych produktów. Co więc miksować w lipcu, by było zdrowo, różnorodnie, ale przede wszystkim smacznie?  
 
SEZONOWO
Zaczniemy od borówek! 

Borówki coraz bardziej zyskują na popularności i słusznie! To niskokaloryczne owoce o wysokiej gęstości odżywczej. Borówki są źródłem cennego błonnika, którego zazwyczaj brakuje w naszych dietach. Owoc ten nazywany jest również królową antyoksydantów, które przeciwdziałają starzeniu się i mutacjom komórek w organizmach (profilaktyka nowotworowa). Włączenie borówek do swojego jadłospisu poprawi stan skóry, wspomoże układ nerwowy oraz wzrok.

Czytaj dalej, zobacz przepis

W sierpniu warto również włączyć do swojego jadłospisu pomidory

Pomidory zawierają przede wszystkim likopen, który  opóźnia procesy starzenia, zmniejsza ryzyko zawału, raka wątroby czy prostaty, wzmacnia naszą odporność, a nawet ochrania nas przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Pomidory obfitują również w pektyny, które regulują poziom cholesterolu oraz brom, który wspiera nasze układy nerwowe. Zawarty w nich w dużej ilości potas pozwala na obniżenie ciśnienia krwi oraz wpływa korzystnie na pracę serca

Czytaj dalej, zobacz przepis

Sierpień to także sezon na figi!

Figi kojarzymy głównie w postaci suszonej, ale sierpień to właśnie sezon na spożywanie ich w postaci świeżej!  Spożywanie fig pomaga przy zaparciach, bólach brzucha, a nawet bólach menstruacyjnych. Są polecane osobom, które mają nawracające infekcje dróg moczowych. Owoce poleca się jeść także przy niedokrwistości (anemii). Duża ilość wapnia sprawia, że powinny spożywać ją osoby, które chorują na osteoporozę. Magnez zawarty w figach wspomaga nasz układ nerwowy.

Czytaj dalej, zobacz przepis
 

Postaw także na arbuza

Działa nawadniająco, ma również wiele wartości odżywczych i oczywiście walorów smakowych! Jest bogaty w przeciwutleniacze, które pomagają chronić organizm przed stresem oksydacyjnym (starzeniem, rozwojem komórek nowotworowych). Działa też moczopędnie, dlatego poleca się go przy chorobach nerek i infekcjach układu moczowego

Urozmaicaj swoje koktajle o cukinię 
 

Cukinia jest niskokalorycznym, lekkostrawnym warzywem. Zalecana jest w diecie przeciwnowotworowej, naukowo udowodniono, że jej spożycie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka narządów układu pokarmowego. Również osoby chcące zadbać o swój wzrok powinny częściej spożywać cukinię, ponieważ zawiera ona w swoim składzie luteinę

Czytaj dalej, zobacz przepis


Co miksować w sierpniu, by było smacznie, sezonowo i zdrowo?


Oto kilka naszych konkretnych propozycji uwzględniających produkty sezonowe:


Koktajl z cukinią:


Składniki na 1-2 porcje:

1 nieduża cukinia
1 ogórek 
1/2 cytryny
szczypta chili
1 szklanka wody

Przygotowanie:

Umyj i obierz cukinię oraz ogórek, wyciśnij sok z cytryny, dodaj szczyptę chili, wodę i zmiksuj.

Miki zmiksował koktajl borówkowy z Olą:



Dziewczyny z Mikim miksują arbuza z nasionami chia:



Maciek miksuje figę z makiem:


Madzia z Mikim miksują warzywny detoks:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz